Доступність посилання

ТОП новини

Янукович має газові козирі? (європейська преса)


Прага – Західні газети не виключають, що найближчим часом Україну може чекати велика газова реформа і першим матиме зиск з цього російський «Газпром». Оглядачі зауважують, що у недільній розмові з російським прем’єром Володимиром Путіним Президент України Віктор Янукович домовився про газові переговори в Москві на кінець травня. Деякі експерти вважають, що українське суспільство вимагає від влади Януковича інтеграції в Європу і співпраці з Росією, хоча, як зазначають аналітики, все виглядає, «в реальності – убого». Деякі видання також зауважили, що Президент Янукович послав українцям вітання з Великоднем із Києво-Печерської Лаври, яка перебуває під юрисдикцією Української православної церви (Московського патріархату).

Польська Gazeta Wyborcza не виключає, що зміни у структурі «Нафтогазу України», згідно з рішенням Верховної Ради від 13 квітня, можуть «стати початком великих газових реформ в Україні». Видання також не виключає, що саме ухвалення парламентом звільнення «Нафтогазу» від публічних торгів щодо закупівлі газу та дозвіл на виділення з компанії фірми, яка опікуватиметься лише газотранспортної системою, стали переломними у переговорах з Росією щодо зниження цін на російське блакитне паливо. Газета з Варшави інформує, що в неділю Президент Янукович телефонував до російського прем’єра та новообраного президента Росії Володимира Путіна і домовився з ним щодо продовження газових переговорів наприкінці травня. Видання з польської столиці також не виключає, що саме рішення Верховної Ради щодо реформи «Нафтогазу», проти якого протестувала опозиція, спонукало Януковича розповісти Путіну про початок великої газової реформи. Правда, Gazeta Wyborcza не виключає, що першим, хто буде мати зиск з цього, – це російський газовий монополіст «Газпром». Опозиція попереджає, що формальним завданням для влади у новій постанові парламенту є усунення перешкод для передачі ГТС України в оренду іноземній компанії. Якраз цьому, як кажуть у БЮТ, і сприятиме рішення парламенту від п’ятниці, 13 квітня.

Московська «Независимая газета» публікує матеріал Володимира Макієнка, депутата Верховної Ради від БЮТ, який вважає, що для послідовного проведення стратегічного курсу Києва на євроінтеграцію, як того вимагає більшість громадян, Україні необхідна влада, «яка позбудеться принизливого випрошування у зовнішніх партнерів чого-небудь (наприклад, газу), щоб цією здобиччю задобрювати олігархів, а потім розкидати крихти знедоленому народу». Експерт також вважає, що Україну найближчим часом може очікувати «нова революція і ще один оберт дестабілізації», бо «існуюча ситуація не може зберігатися довго». Чи, можливо, нинішня влада прислухається до голосу народу і його бажань та «зробить нелегкий вибір, що базується на думці більшості громадян: політично і в цінностях орієнтуватися на євроінтеграцію і при цьому розвивати рівноправні економічні стосунки з усіма своїми партнерами, включно з Росією».

Ще одна польська газета – Rzeczpospolita – інформує про відзначення цього тижня «українськими православними і греко-католиками Великодня» Воскресіння Христового. Видання зауважує, що головними елементами святково столу українських християн на цьому святі є писанки та паска (святковий калач). Газета з Варшави також зауважила, що Президент України Віктор Янукович привітав усіх понад 30 мільйонів українських православних зі святом Великодня саме з Києво-Печерської лаври, що належить Українській православній церкві (Московського Патріархату).
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG