Доступність посилання

ТОП новини

Голова ООН і ЄС хочуть миру в Сирії й електрифікації всієї планети


Генеральний секретар Організації об’єднаних націй Пан Ґі Мун на саміті з питань справедливого доступу всього людства до джерел енергії, Брюссель, 16 квітня 2012 року
Брюссель – Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Ґі Мун у понеділок відвідав брюссельські євроустанови та взяв участь у саміті з питань справедливого доступу всього людства до джерел енергії. Для нього, як і для представників співдружності, є нонсенсом той факт, що у добу цифрових технологій та високотехнічних комунікацій десь на іншому боці планети мільйони людей освітлюють домівки каганцями та гріються від вогню. З іншого боку, голова ООН у переговорах із лідерами співдружності намагався знайти відповідь на питання, як припинити криваве насилля у Сирії, що триває навіть попри оголошення припинення вогню. Пошуки рішення відбуваються саме тепер, коли у цій країні розпочала роботу місія спостерігачів від ООН.

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію – надіслати до Сирії своїх невійськових спостерігачів. Перші шість представників міжнародної організації вже сьогодні розпочали у Дамаску моніторинг ситуації, заявив у Брюсселі Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун.

Їхня головна місія полягає у збиранні інформації про те, як виконується план врегулювання кризи за ініціативи спеціального посланця ООН та Ліги арабських держав Кофі Аннана. У рамках цього плану минулого четверга було оголошено припинення вогню.

Загалом, за даними ООН, за час протистояння між військами президента Сирії Башара Асада та озброєними антиурядовими силами загинуло вже понад 9 тисяч осіб.

Гуманітарні виклики сирійської кризи
Щонайменше мільйон осіб у Сирії покинули свої домівки, десятки тисяч біженців перебувають у сусідніх країнах
Пан Ґі Мун

«Щонайменше мільйон осіб у Сирії покинули свої домівки, десятки тисяч біженців перебувають у сусідніх країнах – Йорданії, Лівані чи Туреччині, – додає лідер Організації Об’єднаних Націй. – Це важливі виклики, що постали перед нами і які потребують негайних дій. Але, в першу чергу треба, припинити насилля».

Однак, за даними місцевих активістів та правозахисників, попри оголошення про припинення вогню, насилля у Сирії триває. У понеділок, промовляючи разом із головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, Пан Ґі Мун знову закликав до стриманості як представників режиму Асада, так і опозиціонерів.

Представники ООН у Дамаску мають обладнати генеральний штаб і розпочати пояснювальну роботу щодо сутності їхньої місії та плану врегулювання конфлікту. Згодом кількість міжнародних спостерігачів має зрости до декількох сотень, повідомляють офіційні джерела Організації Об’єднаних Націй.

Струм для всіх буде у 2030-му?

Тим часом Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун взяв участь у міжнародному саміті, мета якого – створення умов для постачання енергії з відновлюваних джерел тим сотням мільйонів людей, які не мають можливості скористатися цим елементарним благом цивілізації.

Європейська комісія також виступила зі своєю ініціативою електрифікації найбідніших регіонів світу. «Ця реальність трагічна і повинна були виправлена», – вважає голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.
В той час, як одна частина планети живе у цифровому світі та в ері цифрових комунікацій, інша – досі не має доступу до елементарної електроенергії
Жозе Мануель Баррозу

«Сьогодні, в той час, як одна частина планети живе у цифровому світі та в ері цифрових комунікацій, інша – досі не має доступу до елементарної електроенергії», – каже він.

Згідно з планом, запропонованим Організацією Об’єднаних Націй, до 2030 року кожна оселя планети має бути під’єднана до електропостачання.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG