Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН «рішуче засуджує» запуск північнокорейської ракети


Рада безпеки ООН сьогодні «рішуче засудила» невдалий запуск ракети в Північній Кореї, здійснений наприкінці минулого тижня. В ухваленій без заперечень заяві голови Ради безпеки міститься заклик посилити нині наявні санкції проти Північної Кореї. Заява також попереджає про нові «дії» в разі, якщо Пхеньян збереться здійснювати нові ракетні чи ядерні випробування.

Як мовиться в заяві, запуск ракети минулої п’ятниці був порушенням попередніх резолюцій Ради безпеки. Тому Рада безпеки заявляє, що необхідно розширити перелік осіб, компаній і товарів, яких стосуються санкції щодо Північної Кореї.

Імовірне нове ядерне випробування стало б для Пхеньяна «катастрофічним курсом», мовиться також у заяві, яку зачитала нинішня голова Ради безпеки, посол США в ООН Сюзан Райс.

Остання спроба Північної Кореї запустити ракету, офіційно з метою вивести на орбіту супутник, закінчилася невдачею – ракета припинила існування над Жовтим морем невдовзі після пуску. У світі визнають право будь-якої країни на космічні дослідження, але вважають, що саме північнокорейська космічна програма є насправді прикриттям для програми створення балістичних ракет, яка заборонена цій країні резолюціями Ради безпеки ООН.

Раніше Рада безпеки вже двічі накладала на Пхеньян міжнародні санкції в 2006 і 2009 роках після того, як Північна Корея випробовувала, як вважають, ядерні вибухові пристрої.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG