Доступність посилання

ТОП новини

У Києві вже діє Штаб – для забезпечення безпеки Євро-2012


Київ – Сьогодні у Києві розпочав роботу Штаб міжнародної взаємодії з питань безпеки Євро-2012. Штаб складається з постійно діючих груп, таких як група оперативного реагування та група аналітики, а заснований він на базі Антитерористичного центру СБУ.

Житловий будинок поблизу київського заводу «Арсенал» вирізняється від сусідніх будівель затемненими вікнами на першому поверсі та охайним відреставрованим фасадом. Поруч із будинком стоїть незвичний автомобіль – це міні-автобус із супутниковою антеною і кількома радіоантенами на даху. Отже, знайомтесь: у будинку від сьогодні працює Штаб міжнародної взаємодії з питань безпеки Євро-2012; в автомобілі ж розташований пересувний Штаб групи оперативного реагування.

Керівник Штабу забезпечення безпеки Євро, генерал-лейтенант Петро Шатковський розповів Радіо Свобода, що цей Штаб обладнаний сучасними засобами зв’язку, програмами для захисту інформації і пов’язаний з аналогічним штабом у Польщі. Польський та український штаби мають реагувати на можливі загрози терористичних актів; узагальнювати інформацію про питання безпеки під час футбольних матчів та у перервах між іграми, тощо, каже Шатковський.

У складі Штабу працює група експертів, які забезпечують належний рівень обміну інформації з колегами з інших країн, чиї команди беруть участь у матчах футбольної першості Європи. Відповідаючи на запитання Радіо Свобода про міжнародну співпрацю у рамках роботи Штабу, генерал-лейтенант Шатковський зазначив, що спецслужби України тісно співпрацюють європейськими колегами і з міжнародними організаціями.
МВС має свій сегмент, активно включився у процес забезпечення безпеки та правопорядку секретар Ради національної безпеки та оборони
Петро Шатковський

«Це усі спеціальні, тобто розвідувальні та контр-розвідувальні структури європейських країн, у першу чергу тих, які приймають участь у Євро, перш за все наші колеги з Польщі. В Україні наш центр – єдиний, ми забезпечуємо безпеку Євро-2012. До того ж, МВС має свій сегмент, активно включився у процес забезпечення безпеки та правопорядку секретар Ради національної безпеки та оборони Клюєв. Фінансове забезпечення роботі Штабу надає держава», – повідомив Шатковський.

Повсякденна робота Джеймсів Бондів

До початку фінальної стадії Євро-2012 залишається трохи більше ніж 50 днів, але Штаб міжнародної взаємодії з питань безпеки уже налагодив повсякденну, цілодобову роботу. А незабаром українські та іноземні експерти готуватимуть аналітичні звіти і збиратимуть оперативні зведення з міст, які приймають Євро. Тобто, експерти вивчатимуть обстановку у місті напередодні матчу, виявлятимуть радикально налаштованих уболівальників, а у разі потреби – перевірятимуть підозрілих осіб, працюючи разом із правоохоронцями.

Фахівці київського і варшавського Штабів щодня розроблятимуть сценарії можливого розвитку подій напередодні, під час та після матчу, враховуючи людські, природні та технічні ризики, – тобто, йдеться про можливість виокремлення груп футбольних фанів, які у разі програшу своєї команди здатні, наприклад, вчинити бійку із супротивниками або пошкодити якесь майно на стадіоні чи поруч із ним, пояснив провідний експерт Антитерористичного центру СБУ, полковник Віталій Найда.
Працюватиме до 45 представників українських суб’єктів боротьби з тероризмом, згоду дали представники 19 спеціальних служб та правоохоронних органів не лише європейських країн, а й усього світу
Віталій Найда

У розмові з Радіо Свобода він сказав: «До Штабу заведені усі комунікації, які на сьогоднішній день необхідні для того, щоб максимально швидко отримувати інформацію від усіх національних структур з боротьби з тероризмом. Тут, буквально за вашими спинами, знаходиться таємний канал, захищений вітчизняними засобами захисту, це канал відео-конференцій із Антитерористичним центром Агенції внутрішньої безпеки Республіки Польща. У цьому приміщенні працюватиме до 45 представників українських суб’єктів боротьби з тероризмом, згоду дали представники 19 спеціальних служб та правоохоронних органів не лише європейських країн, а й усього світу. Це ті експерти, які мають значний досвід протидії тероризму».

За офіційними даними спецслужб України й Польщі, на сьогодні терористична небезпека у державах, котрі приймають футбольне Євро, дорівнює нулю. Але світ змінюється щохвилини, тож усі, від кого залежить безпека європейської футбольної першості, перш за все безпека людей, мають бути готовими до будь-якого можливого розвитку подій, вважають експерти Штабу міжнародної взаємодії з питань безпеки.

Читайте більше тут:

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG