Доступність посилання

ТОП новини

ЮНЕСКО готова почати процедуру включення Почаївської лаври у світову спадщину – НУ


Почаївська лавра
Почаївська лавра
ЮНЕСКО готова почати процедуру включення Почаївської лаври у список світової спадщини в разі офіційного звернення з боку української влади, повідомила прес-служба партії «Наша Україна». Про це йдеться у відповіді цієї міжнародної організації на звернення голови політради «Нашої України» Валентина Наливайченка щодо необхідності захисту Почаївської лаври.

Зокрема, як повідомили у прес-службі партії, Центр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО заявив про готовність провести процес надання номінації Почаївської лаври у список світової спадщини.

У січні 2012 року Наливайченко направив до ЮНЕСКО листа щодо унікальної пам’ятки світової культури – Почаївської лаври. У листі наголошувалося, що Лаврі загрожує як неконтрольоване користування будівлями, що може призвести до втрати історичної спадщини, так і можливе обмеження для тих, хто бажає відвідати пам’ятку, за конфесійною ознакою.

Окрім готовності ЮНЕСКО, для початку процедури надання номінації Почаївської лаври у список світової спадщини необхідно, щоб український уряд офіційно ініціював цей процес.
XS
SM
MD
LG