Доступність посилання

ТОП новини

За безкоштовну медицину і проти міні-спідниць – реп від білоруської школярки


«Геть міні-спідниці! Коротке, вузьке! Тепер купувати будемо все білоруське!» Це уривки з пісні «Я з села», з якою наступного тижня на конкурсі збирається виступати 13-річна білоруська школярка Ксенія Дегелько. Пісня, викладена в інтернеті, вже викликала жвавий інтерес, а цього тижня до райцентру Жовтневий в Гомельській області, де живе семикласниця, приїжджали навіть співробітники білоруського КДБ, щоб перевірити, чи дійсно відеокліп має патріотичний зміст.

Відеокліп «Я з села» готували для конкурсу «Я – лідер», який відбудеться в білоруському Мозирі 25 квітня. Автор популярного тексту – керівник місцевого будинку творчості Андрій Паук, куди Ксенія Дегелько ходить з першого класу. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, батьки Ксенії оберігають 13-річну доньку від передчасної популярності. А мама по-філософськи ставитися до цього: «Слава – справа така, вона приходить і йде. Я з побоюванням на це дивлюся. Буде конкурс, будуть розмови. Думки різні».Дійсно, навіть в Жовтневому по-різному сприймають пасажі на кшталт «Скажімо спасибі за хліб на полях і за хороше життя в селі». «Якщо б це була якась дитяча тематика, тоді б можна було лагідніше поставитися. За формою кліп ще нічого, а за змістом... Мені не по собі від цього, що дітей втягують у такі речі», – каже молодий батько з райцентру Жовтневий.

Учень Олександр із Жовтневого вважає, що з дівчинки намагаються зробити виразника думок молоді: «Організували і просто людину виставили. Начебто все гладко, все добре, весело. Кульки всім видали, на площу вигнали. Сенсу я взагалі не бачу – нісенітниця якась. Це тільки по телевізору показують і хочуть всіх переконати. А насправді далеко не все так», – зазначає Олександр.
Весь цей проект, – повна лажа. Молодь не буде на таке клювати
школяр

Багато інших школярів також налаштовані категорично. «Я вважаю, що весь цей проект, що почала БРПО ( Білоруська республіканська піонерська організація) – повна лажа. Молодь не буде на таке клювати», – говорить Андрій.

Це якийсь колгосп! Для сучасної молоді це дуже смішно
школярка

Однокласниця Андрія називає відеокліп «приколом», з якого в інтернеті просто сміються. «Це взагалі всі сприймають як якийсь прикол, – каже вона. – Не знаю, це жах насправді. Це якийсь колгосп! Для сучасної молоді це дуже смішно. Я початок подивилася, витримала, може, хвилину. Просто посміялася з цих приколів. Мені здається, що це прикол. Всі так сприймають».

Але як же бути з патріотичним змістом відеокліпу, на який явно розраховували його творці? Школярка Поліна зауважує: «Я не бачу абсолютно нічого патріотичного. Навіть якщо брати патріотів, то це якісь насмішки над нами».

Матеріал на основі повідомлень білоруської редакції Радіо Свобода

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG