Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі пірати рішуче пішли на вибори


Логотип німецької Партії піратів
Бонн – У Німеччині тривають передвиборчі кампанії до земельних парламентів – Ландтагів. Цього року вибори проходять у трьох землях: Саарланд, Шлезвіґ-Гольштайн та Північний Рейн-Вестфалія. За результатами виборів, що вже відбулися у Саарланді, до земельного парламенту вдруге у своїй історії увійшла молода Партія піратів, здобувши майже сім з половиною відсотків голосів і забезпечивши собі таким чином 4 мандати.

Заснована 6 років тому шведськими інтернет-активістами, Партія піратів набула широкого розповсюдження у світі, такі партії вже діють у 50 державах.

Покращення сфери захисту персональних даних, свобода слова, вільний доступ до культурних, освітніх та інших інформаційних інтернетресурсів є пріоритетними напрямками діяльності молодої політичної сили.

У Німеччині діяльність піратів набирає особливої популярності. Після вдалих результатів у Саарланді, «пірати» оптимістично налаштовані щодо виборів у землях Шлезвіґ-Гольштайн та Північний Рейн-Вестфалія, що відбудуться за кілька тижнів.

У своїй новій програмі пірати особливо зосереджені на покращенні сфери освіти, досягненні прозорості у діяльності органів влади та послабленні контролю над пересічними громадянами.
Ми націлені на боротьбу з соціальними скороченнями, що призводять до бідності
Бернгард Смоларц

За словами одного з кандидатів від піратів міста Бонн Бернгарда Смоларца, «пірати» існують, бо інші партії не реалізовують своїх обіцянок.

«Ми йдемо зі своєю програмою на крок уперед ще далі, спрямовуючи свою силу на досягнення прозорості за допомогою технічних засобів. Ми націлені на боротьбу з соціальними скороченнями, що призводять до бідності. Також вимагаємо прозорого контролю за використанням податків», – сказав політик.

Програма Піратської партії нереальна і потенційно небезпечна – опоненти

Реформа закону щодо авторських прав, про некомерційне використання файлів, яку ініціюють пірати, та обмеження терміну дії авторських прав до п’яти років піддається особливій критиці з боку фахівців, які вбачають «піратську» програму як нереальну та потенційно небезпечну.
Є велика кількість видів використання авторських прав, коли їх власники не мають суттєвих фінансових прибутків на власні фільми, книжки чи ігри
Сюзан Сінґлтон

«Є багато випадків, коли п’ять років дії авторських прав з метою комерційного використання файлів не відіграють великої ролі. Проте є велика кількість й інших видів використання авторських прав, коли їх власники не мають суттєвих фінансових прибутків на власні фільми, книжки чи ігри», – говорить британський фахівець з питань інтелектуальної власності Сюзан Сінґлтон. За її словами, потрібен не один рік, щоб повернути свої інвестиції, і люди можуть просто відмовлятись вкладати в інтелектуальну власність, якщо не матимуть фінансової винагороди.

Пірати вимагають більшої поінформованості суспільства

Опоненти вказують також на наявне протиріччя між метою піратів підвищити захист приватної сфери щодо інтернету та їхніми закликами до вільного потоку інформації. Не дивлячись на критику, пірати рішуче налаштовані щодо визначених реформ. Та одна з основних проблем, на думку піратів, полягає у не досить добрій поінформованості суспільства про їхню діяльність, особливо серед людей старшого покоління, які сприймають молоду політичну силу з недовірою.
Думаю, що це якась антивиборча партія, чи просто для молоді, яка не знає, за кого віддавати свій голос. Але подивимось, пригадую, що «зелені» теж так починали
жителька міста Бонн

«Я дізналась про цю партію завдяки медіа, знаю, що минулі вибори були досить успішні для них. Зараз беру летючки, бо мені цікаво подивитись, яка в них програма, але голосувати за них не буду. Знаю, вони проти обмежень в інтернеті, мені це не подобається і якось не зовсім віриться, що вони зможуть реалізувати свої наміри. Я думаю, що це якась антивиборча партія, чи просто для молоді, яка не знає, за кого віддавати свій голос. Але подивимось, пригадую, що «зелені» теж так починали», – говорить жителька міста Бонн на ім’я Дьорте.

Проте, згідно з результатами одного з останніх опитувань, кожен третій німець, ймовірно, міг би проголосувати за молоду партію. На сьогоднішній день німецькі пірати нараховують у своїх лавах понад 26 тисяч учасників, посідаючи таким чином сьоме місце за численністю серед інших політичних сил Німеччини.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG