Доступність посилання

ТОП новини

У Бахрейні нові сутички перед «Формулою-1»


Тисячі людей вийшли в п’ятницю на демонстрації в столиці Бахрейну Манамі, вимагаючи скасувати заплановані на неділю в країні автоперегони «Формули-1», сталися сутички з правоохоронцями.

Молодь у масках закидала пляшками з запалювальною рідиною поліцію, яка не давала їм зайняти одну з головних автодоріг у місті, спецзагони поліції вдалися до подразливого газу й шумових гранат.

Тим часом коронний принц Бахрейну Салман відкинув у п’ятницю вимоги скасувати змагання, заявивши, що це тільки підіграє «екстремістам».

Активісти, які обіцяють «три дні гніву», заявляли напередодні, що вони не проти самих змагань, але виступають проти того, що ці змагання в їхній країні стають «піаром» і «винагородою» для «репресивних диктаторів», як вони називають владну королівську династію.

У п’ятницю на трасі перегонів почалися тренувальні заїзди, саме змагання має відбутися в неділю.

Минулого року традиційні змагання «Формули-1» на трасі в Бахрейні довелося скасувати через напружене становище в країні після придушення минулорічних протестів; цьогорічні перегони теж були під сумнівом, але їх урешті затвердили останньої хвилі.

Акції протесту і сутички з поліцією час від часу спалахують у Бахрейні, острівній монархії в Перській затоці, де править сунітська династія, відтоді, як у березні минулого року були жорстоко придушені масові виступи з вимогою демократичних реформ. Учасники протестів, які почалися в лютому і в яких в основному брали участь шиїти, звинувачують владу в обмеженні прав та свобод, утисках і дискримінації.
XS
SM
MD
LG