Доступність посилання

ТОП новини

В Кабулі підготували проект угоди про довгострокове партнерство між Афганістаном та США


Апарат президента Афганістану Хаміда Карзая повідомив, що афганський і американський представники у Кабулі завершили підготовку проекту угоди про довгострокове двостороннє партнерство. Кабул представляв радник з національної безпеки Ранґін Дадфар Спанта, Вашингтон – американський посол Райан Крокер.

Тепер документ мають схвалити парламенти двох країн, потім – підписати президенти Хамід Карзай і Барак Обама. Після цього він вступить в силу.

Очікується, що вже в понеділок міністр закордонних справ Афганістану Амін Расул представить проект договору законодавцям.

Посол Крокер відзначив, що угода допоможе Сполученим Штатам зробити все можливе для того, щоб після виведення американських військ з Афганістану допомагати афганцям у справі розвитку країни як «об'єднаної, демократичної, стабільної та безпечної держави».

Планована угода має на меті оформити продовження відносин Сполучених Штатів Америки і Афганістану після виведення з країни всіх американських бойових військ наприкінці 2014 року.

США також хотіли б зберегти свою військову присутність в Афганістані вже на правах радників і навчальних підрозділів. Президент Афганістану Хамід Карзай раніше заявляв, що це питання винесуть із угоди про стратегічне партнерство, щоб не затримувати її підписання, в окрему угоду, переговори щодо якої триватимуть далі.
XS
SM
MD
LG