Доступність посилання

ТОП новини

«Із «єврохати» №136 мене доставили до «євроклітки» – Юрій Луценко


Архівна фотографія
Сьогодні Печерський районний суд Києва вдруге розпочав розгляд кримінальної справи за обвинуваченням екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у незаконному прослуховуванні та стеженні за Володимиром Сацюком (водієм колишнього першого заступника голови СБУ) в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння екс-Президента Віктора Ющенка.

На початку засідання Юрію Луценку відмовлено у відведенні головуючої в процесі в кримінальній справі про незаконну організацію стеження за екс-водієм колишнього першого заступника голови СБУ Валентином Давиденком судді Печерського райсуду Києва Ганни Медушевської.

Згідно з рішенням, оголошеним суддею Медушевською, у клопотанні не викладені підстави для відведення. Крім того, Ганна Медушевська відмовилася надати документи, що підтверджують її призначення до участі в процесі Юрія Луценка.

Сьогодні на початку засідання суду Луценко звернувся до судді з відповідним проханням.

«Я спочатку хотів би побачити ваше посвідчення судді, протокол комп’ютерного відбору, яким Вас призначено для розгляду справи і чи саме Ви призначені комп’ютерним відбором… Я хочу дізнатися, кому я буду давати відповіді», – сказав екс-міністр.

При цьому він пояснив, що будь-хто може одягти мантію судді, якщо не називає себе, і брати участь у будь-якому процесі.

У свою чергу Медушевська заявила, що на даній стадії судового процесу необхідно встановити особу підсудного, після чого почала ставити Луценку запитання, які стосуються його біографічних та паспортних даних.

Даючи відповідь на ці запитання, зокрема, щодо його робочого місця, екс-міністр зазначив: «Пані, яка не представилась, має знати, що я працюю в СІЗО в якості піддослідного тих, хто також називає себе медиками і майже рік приховує мої діагнози».

На запитання про місце реєстрації Луценко відповів: «В Лук’янівському СІЗО сьогодні моя реєстрація. Із «єврохати» №136 мене доставили сьогодні до «євроклітки» в залі суду».

Також, звертаючись до судді, Луценко зауважив: «Перед тим як судити мене, покажіть приклад правосуддя… Я дозволю собі звертатися до Вас «Ваша честь», хоча вже з перших хвилин засідання є сумнів, що вона у Вас є».

Адвокат: у діях Луценка відсутній складу злочину

Адвокат Олексій Баганець просить суд закрити кримінальну справу, яка стосується обвинувачення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у незаконному стеженні за водієм колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка через відсутність у його діях складу злочину.

З відповідним клопотанням адвокат звернувся сьогодні на засіданні Печерського районного суду Києва до головуючої у процесі судді Ганни Медушевської.

За словами Баганця, ознайомившись з матеріалами кримінальної справи, він приходить до висновку, що вона підлягає закриттю через відсутність у діях Луценка та колишніх співробітників Департаменту оперативної служби МВС Олега Павленова і Володимира Тарасенка складу злочину та події злочину, і тому не може бути призначена до судового розгляду.

Обґрунтовуючи своє клопотання, адвокат заявив, що особи, які вчинили посягання на життя кандидата на президента Віктора Ющенка у 2004 році, досі не встановлені, злочин не розкрито, а 15-річний термін давнини не сплинув.

Крім того, Баганець нагадав, що у попередніх судових засіданнях водій Сацюка Віталій Давиденко визнав, що відносно нього з боку працівників міліції не було вчинено протиправних дій, і цивільного позову щодо відшкодування моральної шкоди не подавав.

Більше того, зазначив адвокат, рішення Апеляційного суду Києва, яким після затвердження Генпрокуратурою було надано дозвіл на проведення оперативно-розшукової справи, ніким досі не поставлено під сумнів і не скасовано.

Суд відмовив адвокатам у закритті справи і призначив її розгляд по суті на 18 травня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG