Доступність посилання

ТОП новини

Російський президент помилував протестувальника


У Росії за два тижні до закінчення терміну свого президентства Дмитро Медведєв помилував протестувальника, який брав участь у несанкціонованому мітингу в грудні 2009 року. Сергій Мохнаткін відсидів більшу частину свого терміну, що складав 2 з половиною роки, але так і не визнав своєї провини. Нині він єдиний зі «списку політв’язнів», якого випустили з російської тюрми. На думку аналітиків, цей прецедент може мати значення для справи засудженого колишнього олігарха Михайла Ходорковського.

Російська правозахисна громадськість зустріла звістку про звільнення Сергія Мохнаткіна з великою радістю. Ветеран російського правозахисного руху Людмила Алексеєва в інтерв’ю російській редакції Радіо Свобода назвала цей один із останніх вчинків на посаді президента Дмитра Медведєва «доброю справою».

«Це – добра справа. Мені б хотілося, щоб були добрі справи. Там же ж цілий список. Я щаслива за Сергія Мохнаткіна. Він дуже тяжко переносив свій термін. Я дуже щаслива, бо ж людина сиділа ні за що», – зазначила правозахисниця.

У 2010 році Сергій Мохнаткін був засуджений за участь у несанкціонованому мітингу на Тріумфальній площі в Москві 31 грудня 2009 року. За версією слідства, він був поміщений в автозак, де напав на поліцейського і завдав йому тілесні ушкодження. Сам Мохнаткін стверджує, що учасником протестного мітингу він не був, а просто проходив повз і заступився за жінку, яку били міліціонери при розгоні мітингувальників. Під час процесу суддя Тверського суду Москви видалила з процесу дев’ятьох свідків захисту під приводом того, що вони є зацікавленими особами.

Сергій Мохнаткін був засуджений до двох років і шести місяців позбавлення волі в колонії загального режиму. Прокуратура вимагала 5-річний термін. Таким чином, президентське помилування відбулося за 7 місяців до закінчення терміну.

56-річний Сергій Мохнаткін входив до «списку політв’язнів», звільнення яких вимагали учасники протестних мітингів у Росії наприкінці минулого і початку нинішнього року. Поки він залишається єдиним з цього списку, хто вийшов на свободу.

Прохання про помилування без визнання вини

Два місяці тому Сергій Мохнаткін звернувся до президента Росії з проханням про помилування, не визнавши при цьому своєї провини.

В інтерв’ю Радіо Свобода адвокат Мохнаткіна Валерій Шухардін сказав: «Я дуже радий тому, що це сталося диво. Ми слабо вірили, але сподівалися, що президент когось помилує. Мохнаткін був першим у списку потенційних претендентів на помилування, і нарешті це сталося. Прохання про помилування ми подавали, але провини своєї Мохнаткін не визнав».

Питання про процедуру помилування неодноразово ставало предметом обговорення, насамперед у зв’язку з долею Михайла Ходорковського і інших учасників справи ЮКОСу. Дмитро Медведєв і Володимир Путін стверджують, що помилування можливе тільки у разі відповідного звернення засудженого і визнання ним своєї провини. На думку експертів, прецедент із Мохнаткіним може вплинути і на долю Ходорковського.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG