Доступність посилання

ТОП новини

Times розшукує Людмилу Путіну


Людмила Путіна
Лондон – Британська преса, як і більшість європейських часописів у понеділок, пише про результати першого туру президентських виборів у Франції, де чинний президент Ніколя Саркозі постав перед реальною загрозою втрати шансу на другий термін. Зацікавлення справами державних лідерів виявилося також в окремих намаганнях газети Times з’ясувати, куди поділася колишня і майбутня перша леді Росії Людмила Путіна?

На багатьох перших шпальтах – фотографії засмученого Ніколя Саркозі і заголовки про його відставання від Франсуа Олланда у першому турі та ймовірну поразку у другому, запланованому на 6-те травня. Guardian особливо стурбована тим, що представниця французьких крайньо-правих Марін Ле Пен під антиімміграційними гаслами здобула рекордну велику підтримку виборців – понад 18%.

Тим часом газета Times пише, що імовірна зміна лідера у Франції матиме великі наслідки для ЄС. У редакційній статті європейський тандем Саркозі – Меркель називають не дуже гарним словом «гідра», але зауважують, що ця двоголова істота була потужною і здатною схвалювати важливі рішення у кризові для Європи часи. «Тепер робочі взаємини лідерів двох провідних країн ЄС треба буде вибудовувати заново».

Монастир для Людмила Путіної

Times присвятила окрему велику статтю долі колишньої і майбутньої першої леді Росії. «Де Людмила Путіна?» – запитує кореспондент Тоні Галпін і доходить висновку, що пан Путін поводиться зі своєю дружиною точно так, як це робили російські царі та генеральні секретарі радянської комуністичної партії.

Найімовірнішим місцем перебування Людмили Путіної британському журналістові назвали монастир у Псковській області. Востаннє Людмилу бачили з чоловіком після великої перерви під час голосування на минулих президентських виборах. Чи буде вона на церемонії інавгурації президента Путіна і чи супроводжуватиме його на саміти? Питання залишається відкритим.

Times пише, що будь-яким спробам повідомляти про родинні справи Путіна в Росії жорстко кладуть край спецслужби.

Шотландське питання

Британський таблоїд Express зазвичай мало пише про геополітичні проблеми, але недільний випуск часопису подає репортаж із Вашингтона, в якому стверджує: «Між Росією та Сполученими Штатами спалахнула міні «холодна війна» через Шотландію».

У статті йдеться, що американці дуже стурбовані тим, яку пильну увагу Москва приділяє справі можливого відокремлення Шотландії від Великої Британії. Вашингтон несподівано виявив для себе, що у Росії думають про долю британських ядерних арсеналів, які зараз розташовані на підводних човнах у шотландських водах.

Express повідомляє, що Шотландська національна партія, яка готується до референдуму з питанням про незалежність, раніше заявляла про бажання позбутися ядерної зброї. Крім того, новонезалежна Шотландія навряд чи відразу була би членом НАТО.

Express нагадує, що в останні роки британській авіації не раз доводилося підніматися у повітря у відповідь на наближення патрулів російських стратегічних бомбардувальників до північних британських територій.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG