Доступність посилання

ТОП новини

Мільйон за письменницький дар Януковича (світова преса)


Янукович «жертвує прибутком із книги, яку або частково запозичив, або ж не написав зовсім» – журнал Forbes
Прага – Скільки може коштувати філантропія чинного Президента України Віктора Януковича? До розгляду цієї проблеми звернувся американський Forbes. Тим часом єврокомісар із розширення Європейського Союзу Штефан Філе зазначає, що програмі «Східного партнерства» потрібно дати шанс. Інтерв’ю з Філе опублікувала польська Gazeta Wyborcza. Про оголошене голодування й побиття колишнього прем’єра України Юлії Тимошенко повідомляє чеське інтернет-видання Eurozprávy.Cz. А про весняні виступи опозиції в Росії повідомляє британський щоденник The Times.

Скільки філантропії, турботи про людину, а скільки розрахунку містить в собі заява українського Президента Віктора Януковича про те, що всі кошти від публікації своїх творів автор передасть народу, так би мовити, на благодійність. Американський Forbes пише, що в багатьох світових виданнях у зв’язку із заявою Януковича появились десятки кмітливих і гострих публікацій, які «підкреслюють сумнівний характер цілого заходу» й намагаються довести, що український Президент ніколи не славився письменницьким даром, тим більше ніколи не заробляв собі на життя написанням бестселерів чи їх продажем. А українські ЗМІ знову звернулись до історії з плагіатом. У зв’язку з цим Forbes, зокрема, зауважив, що філантропічний жест Президента України «представляється не зовсім щирою й цілком безглуздою затією, він жертвує прибутком із книги, яку або частково запозичив, або ж не написав зовсім».

Популярна польська Gazeta Wyborcza опублікувала інтерв’ю з єврокомісаром у справах розширення Євросоюзу Штефаном Філе, в якому він відстоює перспективи програми «Східного партнерства». Зокрема, вважає політик, потрібно розгортати діалог із Білоруссю, щоб режим випустив усіх політичних в’язнів. На схід від Польщі, вважає єврокомісар, «існують диктатури, країни м’якого авторитаризму чи демократії, які здають свої позиції». Україні потрібні реформи, без них не обійтись. «Я б хотів говорити про єдину Європу, щоб тут не пахло новим СРСР», – наголосив Штефан Філе.

Юлія Тимошенко оголосила голодування, повідомляє чеська преса. Зокрема, інтернет-видання Eurozprávy.Cz зазначає, що на тілі «колишнього прем’єра є синці, а на животі велика гематома». Ймовірно, це є «причиною того, чому протягом двох днів до Юлії Тимошенко нікого не пускали», – цитує слова адвоката Сергія Власенка чеське видання.

Британський щоденний The Times розповідає про весняні протистояння в Росії. Російські інакодумці не здаються. Події в Астрахані й Ярославлі є знаком, що домагання чесних виборів мобілізує не тільки москвичів, а й жителів регіонів, пише оглядач Тоні Хелпін. На його думку, на світ з’явилося нове покоління опозиціонерів, які вщент руйнують тезу про те, що «Путіну немає альтернативи». Опозиція – це не столичний феномен, а відродження активності знизу, явище, яке тяжко назвати несерйозним», – підсумовує британський аналітик.
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG