Доступність посилання

ТОП новини

ЄС виділяє 10 мільйонів євро на підтримку малого бізнесу в країнах «Східного партнерства»


Київ – Європейський Союз виділяє 10 мільйонів євро на підтримку малого бізнесу в країнах-учасницях програми «Східне партнерство». Серед них і Україна. У вівторок програму підтримки сімейного і малого бізнесу представили в Києві.

До здійснення програми підтримки малого бізнесу долучився Європейський банк реконструкції та розвитку: він кредитує понад 60 відповідних проектів в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Молдові, Білорусі та Україні. Крім кредитної підтримки, малий бізнес у державах «Східного партнерства» отримає послуги досвідчених консультантів, повідомив керівник програм ЄБРР Олів’є Декамп.

«Ми переслідуємо дві мети при здійсненні нашої програми. Перша – це надання кредитів бізнесменам-початківцям, тим, хто має чітко розроблену стратегію своєї діяльності і знає точно, яких результатів хоче досягти. Друге завдання – це підтримка приватних ініціатив досвідченими бізнес-консультантами, тими, хто має свій досвід ведення бізнесу в країнах із перехідною економікою. Це своєрідна управлінська підтримка», – наголосив Олів’є Декамп.

Посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра зауважив, що програма підтримки малого бізнесу в Україні запрацює за умов, якщо влада надаватиме реальну допомогу малому бізнесу. Тим більше, що парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС вимагає від Києва долучитись до європейських правил ведення бізнесу, серед іншого, і малого та родинного бізнесу, наголосив Тейшейра.

Україна: два погляди на одну проблему

Про підтримку приватної ініціативи, розвиток реального сектору економіки говорив нині і Президент України Віктор Янукович на засіданні Комітету з економічних реформ.

Проте, не всі представники влади і малого бізнесу розділяють оптимізм європейських та українських чиновників. Народний депутат, консультант Асоціації малого бізнесу Ксенія Ляпіна вважає, що за високого рівня корупції допомога з боку західних банків може перетворитись на черговий «дерибан» коштів.
Усе залежить від того, як і через кого здійснюються ці операції. Як правило, вони здійснюються через українські банки, де і починається корупція
Ксенія Ляпіна

«Обсяги можливого кредитування, які може запропонувати Світовий банк чи Євросоюз, – це усе залежить від того, як і через кого здійснюються ці операції. Як правило, вони здійснюються через українські банки, де і починається наша українська корупція. Або ж критерії подання на кредит такі, що від усіх таких програм позитив отримає кілька сотень малих підприємств. А в Україні зареєстровані три мільйони суб’єктів малого бізнесу», – зазначила Ксенія Ляпіна в розмові з Радіо Свобода.

Малий бізнес тікає з України

Активістка «податкового майдану», представниця малого бізнесу Оксана Продан у розмові з журналістами зауважила: нинішні реформи, які впроваджує чинна влада, знищують у багатьох ініціативних українців бажання розпочинати власний бізнес. Водночас, експерти Асоціації малого бізнесу вважають, що допомога західних кредиторів і консультантів не завадить тим, хто стабільно працює на ринку послуг (ресторани, готелі, перукарні тощо).

За даними Асоціації малого бізнесу, чимало українців, хто відчув тиск держави на малий та середній приватний бізнес, згортає діяльність в Україні і переносить її до ЄС. А європейські підприємства та фірми середнього розміру закривають представництва в Україні і переносять їх до Грузії або Молдови. У державах Євросоюзу за умов нинішньої кризи малий бізнес надав до 85 відсотків робочих місць; малим та сімейним бізнесом в ЄС займаються понад 19 мільйонів осіб, в Україні ж ця цифра не перевищує трьох мільйонів.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG