Доступність посилання

ТОП новини

«Міжнародна амністія» твердить про ісламофобію у Європі


Правозахисники дійшли висновку, що мусульмани, які виявляють своє віросповідання, зазнають дискримінації
Лондон – Правозахисна організація «Міжнародна амністія» досліджувала ситуацію у Голландії, Іспанії, Швейцарії, Франції та Бельгії, де живуть мільйони мусульман. Дослідники дійшли висновку, що мусульмани, які виявляють своє віросповідання, зазнають дискримінації. Один із прикладів – статистика за 2009 рік у Франції засвідчує, що рівень працевлаштування жінок, які мають французькі паспорти, становив 61%, але серед жінок марокканського походження лише 26% мали роботу.

«Міжнародна амністія» стверджує, що через запроваджені минулого року у Франції та Бельгії заборони на носіння мусульманських хустин жінкам відмовляють у правах на отримання освіти і роботи. Компанії, під гаслами про релігійну нейтральність, можуть відмовити у працевлаштуванні чоловікові з бородою на підставі того, що релігійні символи на робочому місці заборонені.

«У багатьох європейських країнах склалася думка, що Іслам – це нормально і з мусульманами все гаразд, але лише за умови, якщо вони невидимі», – зазначає фахівець «Міжнародної амністії» з питань дискримінації Марко Пероліні.

«Міжнародна амністія» стверджує, що такий стан справ є результатом потурання європейськими політиками проявів ісламофобії.

Тінь ісламізму

Проблема постала гостро після нападів 11 вересня 2001 році у США, коли слово іслам часто опинялося поруч зі словом тероризм. Згодом напади в Іспанії 2004 року та у Лондоні 2005 року для багатьох здавалися підтвердженням загрози.

Американський публіцист Крістофер Колдвелл, який написав книгу «Reflections on the Revolution in Europe: Immigration, Islam, and the West» про проблему ісламської культури у Європі вважає, що ми є свідками болісного питання для європейців: чи переглядати деякі ознаки європейськості, наприклад, переважання християнства, що змінюються під впливом масової імміграції?

«Проблеми постають з кожної імміграції. З мусульманською імміграцією проблема полягає у вимогах окремих законів. Це найбільший приклад проблеми. Вони вимагають запровадження шаріату. Також має місце неформальне намагання змінити суспільство. Я тут би взяв до прикладу протести проти карикатур в данських газетах. Ті протести були часто дуже залякуючі», – каже Крістофер Колдвелл, який дотримується думки, що в Америці досі вдавалося краще інтегрувати мусульман.

Він, проте, не певен, що Європа може легко запозичити американський досвід, а натомість вважає, що європейців очікує ще багато важких питань, пов’язаних із історичною, культурною, політичною і релігійною тотожністю, яка змінюється через швидке зростання кількості іммігрантів у Європі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG