Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк залишиться лідером опозиції? (огляд преси)


Київ – Цілковитої довіри між «Батьківщиною» і «Фронтом змін» немає, стверджує в «Газеті по-українськи» політолог Володимир Фесенко. Об’єднує ці сили бажання перемогти владу на виборах, а роз’єднати може і розподіл посад у парламенті, а до того – визначення кандидатів по мажоритарних округах. Якби Тимошенко була на свободі – ніякого об’єднання не було б, переконаний експерт. Коли Тимошенко ізольована, Яценюку належить статус фактичного лідера. Він сподівається зробити це лідерство постійним, ставши кандидатом від опозиції на президентських виборах. І це головна розбіжність, бо «Батьківщина» хоче насамперед звільнення Тимошенко, зауважує політолог.

Улітку країна залишиться фактично без уряду – його керівники-регіонали підуть у виборчі відпустки. Як пише «Україна молода», урядовці, які є ключовими фігурами Партії регіонів, згідно із законом, підуть у відпустку за свій рахунок із червня аж до закінчення виборчої кампанії. За словами Клюєва, їхні обов’язки «із модернізації країни» в цей час виконуватимуть заступники. Головне завдання цієї кампанії, як переконує видання, – повернути втрачені Партією регіонів 2,5 мільйони голосів жителів півдня і сходу України. З цією метою влада найближчим часом оголосить програму підтримки промислових регіонів.

Нинішня виборча кампанія обіцяє бути «спекотною». Від уміння прорахувати ходи наперед, і від того, як будуть розставлені необхідні люди, залежить кінцевий результат. Багато чого для влади та опозиції залежатиме від голів виборчих штабів регіоналів і бютівців – Клюєва та Турчинова. На них покладена величезна відповідальність. З огляду на загальну апатію до всіх політиків, чи зможуть вони підтвердити своє реноме «сірих кардиналів»? Роздуми про це пропонує газета «День» у статті «Хто буде у списку?»

Якщо побачите, що на упаковці вказано «ароматизатор, ідентичний натуральному», особливо на продуктах для дітей, від купівлі краще відмовитися, радить газета «Факти». Із 23 закуплених у вітчизняних супермаркетах товарів з позначкою «еко» і «органік» підтвердження натуральності було... лише в одного виробника. Докладніше про якість продуктів у рубриці «Клуб споживачів» розповідає експерт з громадської екологічної організації «Жива планета».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG