Доступність посилання

ТОП новини

Закарпатські русинські організації оголосили про об’єднання в єдину асоціацію


Сьогодні закарпатські русинські організації оголосили про об’єднання в єдину Асоціацію русинських організацій Закарпаття. Таке рішення три русинські організації Закарпаття – обласне об’єднання громадян «Крайове товариство Подкарпатських русинів», обласне об’єднання громадян «Народна рада Подкарпатських русинів», Закарпатський обласний благодійний фонд «Ґазда» – ухвалили під час загальних зборів, які днями пройшли в Закарпатті.

Відповідну заяву сьогодні під час прес-конференції в Ужгороді оприлюднив заступник голови Світової ради русинів Микола Бобинець. Він сказав, що є кілька причин для об’єднання, і перша з них у тім, що існує необхідність об’єднання всіх русинів для відродження русинської культури, русинських традицій. Друга причина – досі на Світовому конгресі русинів усі країни були представлені асоціаціями, тільки Україна – окремими організаціями.

За словами русинів, вони об’єднуються в асоціацію, але при цьому не прийматимуть до себе радикально налаштованих організацій.

«Ми не є сепаратистами. Це є філософія поміркованого русинства», – сказав Бобинець.

За результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 року, 10 183 мешканців Закарпатської області (0,8 % від населення області) заявило про свою належність до русинів. 14 вересня 2006 року Закарпатська обласна рада звернулася до Верховної Ради із клопотанням визнати русинів на загальнодержавному рівні як окрему національність. 7 березня 2007 року Закарпатська обласна рада визнала русинів національною меншиною.

Серед людей, які нині називають себе русинами (це свого часу було самоназвою всіх українців), переважно в Закарпатській області України й на сході Словаччини, а також у Сербії та в діаспорі, багато хто вважає себе народом, окремим від українців. У науковій спільноті натомість багато хто вважає закарпатських русинів етнографічною гілкою українського народу. Такого погляду дотримується й українська держава.
XS
SM
MD
LG