Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція вимагає звільнити голову пенітенціарної служби


Група народних депутатів фракцій «БЮТ-Батьківщина» і «НУ-НС» у середу зареєстрували у Верховній Раді України проект постанови про звернення до Президента з пропозицією звільнити голову Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова.

Як повідомляє в середу прес-служба віце-спікера парламенту Миколи Томенка, ініціатори постанови вважають, що «рівень роботи цього відомства є незадовільним, передусім через численні порушення прав людини, правопорядку і безпеки в установах системи виконання покарань».

«Автори документа зазначають, що кричущим фактом таких порушень стало побиття в Качанівській виправній колонії екс-прем'єра Юлії Тимошенко під час конвоювання її до лікарні. На переконання народних депутатів, цей інцидент ще раз продемонстрував неспроможність української пенітенціарної системи забезпечити дотримання конституційних прав і відповідних умов безпеки осіб, які відбувають покарання», – наголошує прес-служба.

Серед авторів проекту постанови Микола Томенко, Сергій Міщенко, Руслан Князевич, Андрій Парубій.

У вівторок депутат Сергій Власенко зачитав заяву Тимошенко про застосування проти неї фізичної сили під час транспортування до лікарні 20 квітня. Він також заявив, що Тимошенко оголосила цього дня голодування. Державна пенітенціарна служба заперечує застосування сили до Тимошенко та погрожує її захисту судом.
XS
SM
MD
LG