Доступність посилання

ТОП новини

В Україні згадують катастрофу на Чорнобильській АЕС


Сьогодні минає 26 років від дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Після вибуху на четвертому блоку станції небезпечна для здоров’я радіація поширилася на значні території України, Білорусі та інших країн Європи. Десятки людей загинули безпосередньо внаслідок участі в ліквідації наслідків аварії, обсяг шкоди десяткам тисяч людей та їхніх нащадків належно оцінити неможливо і зараз.

У місті Славутич, де живуть родини працівників сервісних служб закритої 2000 року Чорнобильської АЕС, цієї ночі відбувся меморіальний мітинг.

«Люди, яких ми згадуємо, заплатили за цю помилку власним життям. Я сподіваюся, що це ніколи не повториться. Дай Бог, щоб нинішні керівники не повторили тих помилок, які були зроблені перед Чорнобильською аварією», – говорить Володимир Щербина, який працював на АЕС під час аварії.

Президент України Віктор Янукович сьогодні візьме участь у церемонії запуску будівництва арки нового безпечного укриття Чорнобильської АЕС. Проект об’єкту, вартість якого становить понад півтора мільярда євро, ухвалили торік у квітні Україна спільно з міжнародною спільнотою.
XS
SM
MD
LG