Доступність посилання

ТОП новини

«Чікі-Дан» – музична планета дітей


Сюїту «Чікі-Дан» французького композитора Етьєна Перрюшона вперше втілили в українському Рівному, 30 квітня 2012 року
Рівне – Прем’єра нового мистецького проекту французького композитора-експериментатора Етьєна Перрюшона відбулася в українському Рівному. Задля цієї події половина її учасників - французьких дітей – подолали більше тисячі кілометрів від берега Атлантичного океану до України.

Рафаель із французького міста Сент Назер навчається в звичайному коледжі, його сестра – в ліцеї. Вони мешкають у французькому місті «Сент Назер». Двічі на тиждень вони збираються на репетиції в улюбленому оркестрі. Рафаель каже: музикантом бути не збирається. Але музика завжди буде поряд. Окрім того, саме заняття музикою сприяє у знайомстві з іншими країнами, розповідає Рафаель. Його друг Адреан з містечка Порніше, що у французькій Бретані, – також уперше в Україні, де, проте, вже бували дві його сестри , котрі також грають у шкільному оркестрі. Завдяки своєму музичному колективові хлопці вже відвідали Німеччину, Польщу, Чехію. Проте найбільше музичних проектів їх пов’язують з Україною. Чи не найбільше захоплення у дітей – від втіленого кілька років тому проекту під назвою «Догора».

«Догора» – дивовижна музика, яка згодом втілилася у фільм з другою назвою «Відкрий очі». У ній ішлося про маленький народ далекої Камбоджі. У фільмі, упродовж якого звучить лише музика, втілена історія й сучасність народу високої культури і незвичайних традицій – неначе нагадування європейцям, що вина за нинішнє становище країн «третього світу» лежить і на західній цивілізації.

Музика без кордонів

Розмаїта мелодика «Догори» захоплює настільки, що лише хвилин за 10 її перегляду чи прослуховування починаєш розуміти, що слова написані незнайомою, неіснуючою мовою. Проект, у якому брали участь хори й оркестри із 5 європейських країн, був настільки вдалим, що за кілька років з’явилося продовження, розповідає керівник оркестру коледжу Жан Мулен Ян Ле Неше. Нинішній проект має назву «Чікі-Дан». Це нова робота композитора Етьєна Перрюшона.

«Цього року вирішили зробити новий твір із залученням українських і французьких оркестрів і хорів. Сьогодні ми вперше продемонстрували фрагменти цієї музики, а повністю презентуємо її в новому театрі Сент-Назера, який відкриється у вересні. «Чікі-Дан» – це історія народів цілого світу, це діти, які хочуть об’єднуватися, подорожувати, знаходити один одного – для того, щоб співати», – зазначає Ян Ле Неше.

Ось уже 13-й рік українське Рівне і французький Сент-Назер пов’язують міцні культурні зв’язки. Рушієм проектів із українського боку є керівник народного дитячо-молодіжного хору «Аве Марія» Рівненського палацу дітей і молоді Марія Гончарова, яка запевняє – великі творчі плани й перемоги – то наслідок «французького креативу» Яна Ле Неше.

«Його співпраця з Етьєном Перрюшоном кожних два роки переходить в якусь іншу, нову стадію. «Догора» – земля людей, і нинішній проект – планета дітей. Номер, який ми співаємо, акапельний – найяскравіше втілення цієї думки», розповідає український хормейстер.

За тиждень перебування 76 юних французів у Рівному їхнє здивування скромністю жител і побуту приймаючих родин змінилося на захоплення українською гостинністю і щедрими талантами. Французи пишаються тим, що долучилися до доброї справи – благодійного марафону «Від серця до серця» , який щороку упродовж місяця відбувається в Рівненському палаці дітей і молоді. Адже кошти від виручених квитків підуть на закупівлю препаратів для онкохворих дітей та матеріальну підтримку талановитих вихованців Палацу.
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG