Доступність посилання

ТОП новини

Як поміняти бандита на лицаря?


Читаю знову і знову те саме: когось до смерті побили в тюрмі, хтось став через катування в міліції інвалідом, а комусь дві доби не давали пити на дільниці, а там міліційне авто перекрило рух транспорту, а в іншому місті авто міліціонера збило на тротуарі жінку, а ще міліціонери лаялись, як останні…

А ось останнє повідомлення: міжнародна правозахисна організація «Amnesty International» заявляє, що правоохоронні органи в Україні несуть загрозу вболівальникам Євро-2012.

Колись, як приїхала до США, почула чи не першого дня першу корисну пораду, яку не забуду і переказую іншим: якщо в тебе, не бай Боже, щось трапиться, відразу іди до поліції, згубилась у незнайомому місті – звернись насамперед до поліцейського. Так і поступала, без пригод повернулась до дому.

Недавно після довгої перерви побувала у Львові. Перше, що порадили друзі: якщо побачиш міліціонера, відразу перейди на другий бік вулиці, остерігайся їх, особливо вночі.

Вже довго живу в Чехії. За 20 років незалежності чехи перетворили свою країну в одну з найбезпечніших в Європі. Ні, я далека від ідеалізації, але поліція таки навчилась служити співгромадянам, ставлення чехів до людини в поліцейському однострої тепер повниться шаною.

Чому Україна за 20 років не народила свого захисника?

Куди подівся український лицар? Був лицар-князь за Київської Руси, а яких вільних лицарів-запорожців народила козацька Україна, а якими лицарями духу були Леся Українка з її кредом «Сором хилитися і долі коритися» чи Василь Стус!

Згадую також кобзаря Тараса Компаніченка, який колись влучно зауважив: «Там, де немає лицаря, приходить бандит».
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

XS
SM
MD
LG