Доступність посилання

ТОП новини

Початок кінця Януковича


Львів – Харків: море вболівальників, футбол, радість, гамір, пиво. А поруч у Качанівській в’язниці лідер опозиції Юлія Тимошенко і судовий процес. І про це знають усі, хто ще нібито планує приїхати в Україну на єврочемпіонат, але таких стає дедалі менше.

Наївно було сподіватись українській владі, що Євро-2012 пройде поза політикою, що арешти опозиції і побиття Тимошенко будуть не зауваженими у цивілізованому світі. Фотографії Тимошенко з синцями облетіли весь світ. Жоден серйозний і поважаючий себе політик, керівник держави, не прибуде на Євро у державу з диктаторськими ознаками, не потисне руку людині, яка керує країною, де побили у в’язниці лідера опозиції.

Європа оголосила бойкот Україні на знак протесту проти ув’язнення Юлії Тимошенко і це було прогнозованим. Заяви МЗС попросту смішні, немов усі ці дипломати пройшли вишкіл у радянській школі пропаганди. І не було це жодною газетною «качкою», як сподівались у МЗС. Бо візит канцлера Німеччини Анґели Меркель на Євро-2012 в Україну залежатиме лише від долі ув’язненої Юлії Тимошенко, про що 30 квітня офіційно заявив прес-секретар уряду Німеччини Георг Штрайтер.

Українська влада, немов оніміла. Добре, що оголосила стільки вихідних, немов передчувала небезпеку.

А ще європейські лідери ігнорують саміт президентів країн Центральної Європи, який має відбутися в середині травня в Криму. А на що сподівався Віктор Янукович? На теплі потиски рук, обійми і усмішки…

І це лише початок кінця Віктора Януковича. Бо далі Межигір’я Президенту України їхати буде нікуди. Бо не запрошуватимуть. А там і рахунки українських мільярдерів у владі і політиці можуть заблокувати.

Звісно, що європейські санкції проти української влади позначаться передусім на простих громадянах, перед якими Європа збудує ще більший мур, подолати який зможуть лише самі українці, реально навівши лад у своїй країні. Бо страшно уявити що може бути, коли Європа та й світ загалом втомляться від України.

Думки, висловлені в розділі «Блоги», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (38)

XS
SM
MD
LG