Доступність посилання

ТОП новини

Розмістити ракети на дахах хочуть у Лондоні для захисту Олімпіади


Британська протиповітряна ракетна батарея
Британська протиповітряна ракетна батарея
Лондон – На травень у Великій Британії запланована чергова низка навчань із залученням збройних сил, поліції та інших служб, задіяних до гарантування безпеки Олімпіади-2012 у Лондоні.

Окрему увагу та дискусії спричинили повідомлення, що британські військові розглядають можливість на час ігор розташувати протиповітряну ракетну батарею на даху однієї з будівель в лондонському житловому масиві.

Деякі мешканці стурбовані можливою присутністю військових у житлових районах та наслідками можливого запуску ракет у людних місцях.

Тим часом військові кажуть, що такі плани ще остаточно не затверджені. Британський міністр оборони Філіп Гаммонд заявив, що його завдання – вгамувати можливу стурбованість питаннями безпеки.

«Багато наших міжнародних партнерів запитують про нашу оборонну готовність. Як ми будемо гарантувати надійність і безпеку під час Олімпіади. І я сподіваюся, що те, що вони побачать сьогодні, їх дуже заспокоїть», – сказав міністр під час попередніх навчань, які відбувалися в лютому.

Навчання у травні мають бути ще масштабнішими. Такі заходи, окрім як заспокоїти стурбованих, напевне, мають на меті також і відлякати потенційних зловмисників. Улітку 2005 року після оголошення про те, що британська столиця стане місцем Олімпіади-2012, сталися вибухи на лондонській транспортній системі, в результаті яких загинули десятки людей.

Ресурсів має вистачити, але потрібна злагодженість

Фахівці з питань безпеки, такі як Тіна Сарія з Королівського інституту об’єднаних служб, вважають, що навчання дозволяють також визначити практичні потреба на час самої події.

«Спочатку передбачали, що військові мали відігравати лише вузькоспеціалізовану роль, надавати підтримку, забезпечуючи ресурсами, яких поліція не має, наприклад, саперними, підрозділами для знешкодження вибухових пристроїв тощо. Але на стадії випробувань і тренувань стало очевидно, що прогноз про потрібну кількість особового складу для гарантування безпеки був неправильний. Стало очевидно, що для охорони олімпійських об’єктів треба набагато більше людей і тому залучили військових», – каже Тіна Сарія, яка досліджує питання безпеки і контртероризму.

Британський уряд також переглянув обсяги коштів на безпеку. Замість планованих 282 мільйонів уряд виділяє 553 мільйони фунтів. Тринадцять з половиною тисяч військових будуть задіяні для охорони Олімпіади. Це більше ніж 10-ти тисячний британський контингент в Афганістані. А ще ж будуть тисячі службовців поліції, інших служб та добровольців. Ресурсів напевне не бракуватиме, але минулий досвід показує, що у надзвичайних ситуаціях найважливіше – здатність координувати дії різних служб. Така була одна з проблем у липні 2005-го. Минулорічні заворушення у британській столиці виявили також слабкі сторони поліції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG