Доступність посилання

ТОП новини

Лідер опозиції М’янми Аун Сан Су Чжи складе присягу парламентаря


Аун Сан Су Чжи
У М’янмі лідер опозиції, лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжи сьогодні складе присягу депутата парламенту.

66-річна опозиціонерка вперше у своєму житті працюватиме у державному секторі. До цього вона майже чверть століття боролася з авторитарним режимом у М’янмі.

Раніше депутати партії Су Чжи «Національна ліга за демократію» відмовилися складати присягу у парламенті, оскільки висловили незгоду з її текстом. Тоді опозиціонери заявили, що присягу склали за часів військової хунти, тож вона не є демократичною. Зокрема, у «Національній лізі за демократію» вимагали змінити словосполучення «захищати конституцію» на «поважати конституцію».

Аун Сан Су Чжи стала одним із лідерів опозиції у М’янмі у 1988 році. На виборах у 1990 році «Національна ліга за демократію» здобула більшість голосів виборців, однак правлячий режим проігнорував результати.

У 1991 році Су Чжи нагородили Нобелівською премією миру, однак через заборону влади вона не змогла прибути на церемонію вручення.

Аун Сан Су Чжи перебувала під домашнім арештом у різні періоди: з 1989-го до 1995 року, з 2000-го до 2002 року, а також із 2003-го до 2010 року.
XS
SM
MD
LG