Доступність посилання

ТОП новини

Лівія: лист щодо фінансування Саркозі – підробка


Влада Лівії заявила сьогодні, що лист, із якого випливає, що попередня лівійська влада Муаммара аль-Каддафі пропонувала фінансувати президентську виборчу кампанію 2007 року нинішнього президента Франції Ніколя Саркозі, є вочевидь підробкою.

Як заявив на прес-конференції голова Національної перехідної ради Лівії Мустафа Абдель-Джаліль, у Тріполі перевірили державні архіви і «не знайшли ніяких згадок» про листа, що, як стверджують, був надісланий 2006 року лівійськими спецслужбами про нібито угоду надати на кампанію Саркозі близько 50 мільйонів євро.

Крім того, додав він, форма звертання, вжита в оприлюдненому під виглядом листа документі, невластива для попереднього лівійського режиму.

Так само в уряді Лівії не мають інформації, щоб такі кошти будь-коли переказувалися, повідомив на іншій прес-конференції речник лівійського уряду Насер аль-Мані.

Із твердженням про такого листа виступило минулого місяця французьке інтернет-видання Mediapart, опублікувавши, як воно стверджує, цей документ, за яким виглядає, що його підписав директор лівійської служби розвідки Муса Куса.

Сам Куса, який очолював розвідку з 1994 по 2009 рік, по тому став міністром закордонних справ Лівії, а після початку повстання проти Каддафі перейшов у березні минулого року на бік повстанців і нині живе в Катарі, вже заперечував, що підписував такого листа.

У Франції Саркозі, який теж заперечив таке повідомлення, заявив, що подає позов на видання, яке він назвав «рупором лівих сил». У цій справі вже почали розслідування.

Цієї неділі Ніколя Саркозі, представник правоцентристських консервативних сил, бере участь у другому турі президентських виборів разом із кандидатом від лівоцентристської Соціалістичної партії Франсуа Олландом.
XS
SM
MD
LG