Доступність посилання

ТОП новини

Громадська рада при МЗС рекомендує «продовжити євроатлантичну інтеграцію»


Громадська рада при міністерстві закордонних справ оприлюднила рекомендації до влади України. Як повідомив Радіо Свобода співголова Ради, політолог Ігор Жданов, головне завдання дипломатів – захист національних інтересів України, а не окремих політиків.

Експерти Громадської ради також вважають, що Україна має поглибити співпрацю з НАТО, враховуючи нові реалії у світі та утворювану систему колективної безпеки, зазначив Жданов. За його словами, участь Президента у саміті НАТО у Чикаго є вкрай важливою, оскільки дозволяє використати цей майданчик для захисту національних інтересів України.

«Члени Громадської ради вважають, що, наприклад, якщо ідеться про Афганістан, то Україна повинна запропонувати свою участь у проведенні навчань та підготовці афганських збройних сил та поліції. Щодо протиракетної оборони Європи, то ми (Україна) повинні висловити готовність долучитись до цієї європейської ПРО на засадах, які не суперечать Конституції України та інтересам усіх суб’єктів євроатлантичного простору», – наголосив експерт.

Для продовження євроінтеграції, Україна повинна провести серйозні внутрішні реформи, які відповідають європейським стандартам демократії та верховенства права, зазначають експерти Громадської ради при МЗС.

Громадську раду утворено понад два роки тому, у її роботі беруть участь представники неурядових організацій, аналітично-наукових центрів та студентського руху.
XS
SM
MD
LG