Доступність посилання

ТОП новини

США: інтернет як арена передвиборної боротьби


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах, де у листопаді відбудуться президентські вибори, політичні партії чільну увагу приділяють рекламуванню своїх в інтернеті. Цікаво, що кампанія Демократичної партії за переобрання президента Барака Обами на другий термін нині витрачає переважну більшість коштів саме на агітацію он-лайн. Намагаються не відставати й республіканці.

Про важливе місце інтернету у передвиборній боротьбі свідчить той факт, що штаб-квартира кампанії президента Барака Обами нині витрачає майже 19 мільйонів доларів на оголошення он-лайн. Це ушестеро більше, ніж на телевізійну агітацію.

Республіканці активно використовують соціальну мережу Фейсбук, де заснували «Соціальний центр перемоги», для збільшення кількості прихильників свого кандидата – Мітта Ромні. Вони заснували так званий додаток (на відміну від вебсайту) під назвою.

Фейсбук як поле агітаційної битви

«Політика, за визначенням, річ соціальна. Отож, ми виробили стратегію шляху до перемоги, тому у нас були всі підстави працювати у Фейсбуці, замість створювати вебсайти. Платформа Фейсбуку сприяє спілкуванню й обмінові поглядами», – каже учасник комп’ютерної команди у системі Національного республіканського комітету, Андрю Малік.

«Соціальний центр перемоги» містить статті, відібрані Республіканською партією, там можна дивитися відеопродукцію і скачувати матеріали. Центр закликає відвідувачів залучати потенційних виборців. Одначе, чи не найголовніше для республіканців це те, що відвідувачі залишають свою інформацію: прізвища, електронні поштові адреси, телефони, діляться своїми вподобаннями тощо.

Республіканці лише наслідують приклад Демократичної партії, яка ще чотири роки тому створила шаблон для залучення і збирання он-лайн інформації про виборців. Їхній додаток у мережі Фейсбук називається «Мій Барак Обама». Обидві кампанії вивчають: на які сторінки потенційні виборці заходять в інтеренті – і відповідно приміщують там рекламні баннери.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG