Доступність посилання

ТОП новини

Чоловіки проти дискримінації чоловіків за статевою ознакою


Лондон – У низці західних країн про себе заявляє новий правозахисний рух, що відстоює права чоловіків. Організації на зразок «Батьки за справедливість» у Великій Британії та «Національна коаліція за чоловіків» у США вказують на те, що суспільство заплющує очі на проблеми чоловічої статі.

Активісти зокрема вказують на нещодавно оприлюднені статистичні дані, згідно з якими у Британії 4% чоловіків були жертвами побутового насильства.

Жінки потерпають від насильства в сім’ях значно більше, але «Національна коаліція за чоловіків» вказує, що у США це все одно перевищує півмільйона випадків на рік.

Організація також стверджує, що від загальної кількості загиблих у війнах 98% становлять чоловіки; самогубства – близько 80% чоловіки та підлітки чоловічої статі, також у США понад 93% смертельних випадків на робочому місці припадає на чоловіків.

«Національна коаліція за чоловіків» наголошує, що проблеми чоловіків не вирішуються, бо суспільні стереотипи передбачають, що слабкості чоловіків – це питання, яких треба соромитися й уникати.

Батьківство і материнство

Для захисту батьківських прав чоловіків у Британії створена організація «Батьки за справедливість», активісти якої наголошують на тому, що судова система при розлученні подружжів із дітьми часто обмежує на користь жінок права чоловіків стосовно дітей.

Критики стверджують, що в суспільстві панує стереотип, що, мовляв, головне – це материнство, а батько в житті дитини – постать другорядна.

Є також і загальновідомий статистичний факт, що середня тривалість життя жінок на кілька років більша. У розвинених країнах різниця становить близько 4 років.

Але нові статистичні дані засвідчують, що цей розрив зменшується. У країнах, де чоловіки відмовляються від таких шкідливих звичок, як паління тютюну та зловживання алкоголем і краще доглядають за своїм здоров’ям, різниця у тривалості життя зменшується.

Чоловікам можуть сказати, що багато чоловічих проблем створені і можуть бути розв’язані руками самих чоловіків.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG