Доступність посилання

ТОП новини

Івано-Франківськ відзначає 350-річчя


Покладанням квітів до пам’ятника Іванові Франку та пішою ходою від нього до площі Ринок розпочалося святкування 350-річчя Івано-Франківська.

З балкону ратуші спільний молебень за місто, його жителів та Україну провели предстоятелі трьох українських церков – Української православної церкви (Київського патріархату) Філарет, Української греко-католицької церкви Святослав та Української автокефальної православної церкви Мефодій.

Вони також урочисто відкрили пам’ятний знак першій українській церкві.

Як розповів під час святкування ювілею Івано-Франківська міський голова Віктор Анушкевичус, традиційний день урочистостей 7 травня вирішено замінити тижневою програмою з акцентом на вихідні, щоб якомога більше людей взяли участь у святі.

Загалом у програмі відзначення 350-річчя Івано-Франківська – понад півсотні заходів. Серед них, зокрема, четвертий міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів України «Родослав», десятий міжнародний фестиваль «Свято ковалів», перший міжнародний дитячий фестиваль мистецтв «Вогні Ратуші», спільний концерт Олега Скрипки та віртуоза-скрипаля Василя Попадюка.

В урочистостях беруть участь 28 делегацій міст-побратимів із 12 країн, а також дипломатичних установ та інших міст України.

Кабінет Міністрів виділив на святкування 350-річчя Івано-Франківська 10 мільйонів гривень. Залучено також кошти спонсорів.
XS
SM
MD
LG