Доступність посилання

ТОП новини

У Франції пройшли президентські вибори


У Франції в неділю відбулося друге коло президентських виборів, у якому, за найпершими оприлюдненими попередніми результатами, опозиційний кандидат від лівоцентристської Соціалістичної партії Франсуа Олланд, як виглядає, набирає близько 52 відсотків і випереджає чинного президента Ніколя Саркозі, який кандидує на другий термін від своєї правоцентристської консервативної партії «Союз за народний рух», із його приблизно 48 відсотками.

У більшості країни дільниці закрилися вже кілька годин тому, але в великих містах працювали довше, й перші результати почали оголошувати вже після їхнього закриття.

Явка на вибори була досить висока і складала близько 72 відсотків іще до закриття дільниць.

Якщо ця тенденція підтвердиться, то Франсуа Олланд стане першим соціалістом на чолі Франції після закінчення терміну Франсуа Міттерана 1995 року.

За опитуваннями, Олланд теж вів перед перед Саркозі приблизно на 4 відсотки, випередивши його в першому колі 22 квітня приблизно на 500 тисяч голосів. Але останніми днями нинішній президент скоротив розрив, і, за словами аналітиків, висока явка виборців мала бути йому на користь.

Виборча кампанія точилася навколо питань безробіття, імміграції і економічного майбутнього Франції, де нині не мають праці близько 10 відсотків населення – найбільше за останні 12 років.

Перемога Олланда може означати зміну ставлення Франції, а відтак і всього Європейського Союзу, до способів подолання боргової кризи в багатьох країнах-членах, із переходом від нинішнього пріоритету на суворі заощадження до заходів стимулювання.
XS
SM
MD
LG