Доступність посилання

ТОП новини

У Франції на президентських виборах Саркозі визнав поразку


Президент Франції Ніколя Саркозі визнав у неділю свою поразку в другому колі президентських виборів.

Виступаючи ввечері перед прихильниками в Парижі через кількадесят хвилин після закриття всіх дільниць і оголошення перших прогнозів, він заявив, що вже зателефонував своєму суперникові Франсуа Олландові і привітав його з перемогою.

Він узяв на себе відповідальність за свою поразку і сказав, що після відходу з посади візьме на себе «іншу» роль у французькій політиці, але не підтвердив повідомлення, що може взагалі піти з політики.

Він також закликав своїх прихильників гуртуватися, щоб дати добрий результат на парламентських виборах цього літа.

За прогнозами, що ґрунтуються на даних екзит-полів, опозиційний кандидат від лівоцентристської Соціалістичної партії Франсуа Олланд набирає близько 52 відсотків і випереджає чинного президента Ніколя Саркозі, який кандидував на другий термін від своєї правоцентристської консервативної партії «Союз за народний рух», із його приблизно 48 відсотками.

Таким чином, Франсуа Олланд стає першим соціалістом на чолі Франції після закінчення терміну Франсуа Міттерана 1995 року.

Його прихильники відразу зібралися на святкування на площі Бастилії в Парижі.

Олланд має перебрати посаду 15 травня.

Виборча кампанія точилася навколо питань безробіття, імміграції і економічного майбутнього Франції, де нині не мають праці близько 10 відсотків населення – найбільше за останні 12 років.

Перемога Франсуа Олланда може означати зміну ставлення Франції, а відтак і всього Європейського Союзу, до способів подолання боргової кризи в багатьох країнах-членах, із переходом від нинішнього пріоритету на суворі заощадження до заходів стимулювання. Він уже заявляв, що в разі перемоги домагатиметься переукладення на інших умовах пакту про бюджетну дисципліну, який підписали 25 із 27 країн-членів ЄС, ініціаторами якого були керівники двох найпотужніших економік у ЄС – другої Франції Ніколя Саркозі і першої Німеччини канцлер Анґела Меркель.

Парламентські вибори у Франції мають відбутися в червні.
XS
SM
MD
LG