Доступність посилання

ТОП новини

Львівська міськрада відхилила протест прокурора на заборону радянської символіки


Львівська міська рада відхилила сьогодні протест прокурора Львова на її попередню ухвалу про заборону на використання на території міста символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки.

Позачергова сесія ради, яка розглянула цей протест, відбулася просто неба біля пам’ятника жертвам комуністичних репресій.

Депутати не погодилися з думкою прокурора Львова, що ухвала виходить поза межі компетенції міської ради. Крім того, в протесті прокурора не вказано, якій саме статті закону «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні», який існує в Україні й на який теж посилався прокурор, суперечить ця ухвала.

Наприкінці квітня прокурор Львова оскаржив затверджену попередніми днями ухвалу про заборону, що зупиняло її чинність.

Раніше проросійські сили у Львові заявляли, що мають намір на 9 травня, коли в Україні святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, пройти містом із червоними прапорами.

Минулого року у Львові на 9 травня сталися сутички, спровоковані намаганнями проросійських сил розгорнути в місті червоні прапори попри аналогічну минулорічну ухвалу міськради про заборону радянської символіки, яку теж урешті скасували через суд за протестом прокуратури.

Закон «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні» передбачає використання тільки одного символу – копій так званого «Прапора перемоги», тобто конкретного прапора одного зі з’єднань, оригінал якого зберігається в Москві в Росії, штурмового прапора 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії Червоної армії Збройних сил тодішнього СРСР, але не поруч із Державним прапором України.
XS
SM
MD
LG