Доступність посилання

ТОП новини

У Москві стартує матч за світову шахову корону


Легендарний поєдинок Карпова і Каспарова, Москва, 25 вересня 1984 року
У столиці Росії розпочинається матч за звання чемпіона світу з шахів. За звання найсильнішого шахіста планети змагатимуться чинний чемпіон Вішванатан Ананд з Індії і претендент Борис Гельфанд з Ізраїлю.

Призовий фонд поєдинку, перша партія якого відбудеться у п’ятницю, складає 1,5 мільйона доларів. Протягом трьох тижнів гросмейстери зіграють 12 партій. У разі нічийного результату 30 травня відбудеться тай-брейк.

Востаннє матч за світову шахову корону Москва приймала понад чверть століття тому – у 1984 році. Титанічне протистояння Анатолія Карпова і Гаррі Каспарова затяглося на кілька місяців і було достроково припинене 15 лютого 1985 року вольовим рішенням тодішнього президента Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Флоренсіо Кампоманеса.

Поєдинок Карпова і Каспарова мав тривати до шести перемог одного з учасників. Карпов тоді упевнено вів перед (5:0), але на момент припинення матчу Каспаров став скорочувати відставання – 5:3. За кілька місяців відбувся новий поєдинок, перемогу в якому здобув Каспаров, який став тринадцятим чемпіоном світу з шахів.
XS
SM
MD
LG