Доступність посилання

ТОП новини

Заборони породжують спротив


Львів – Ще п’ять років тому у Львові святкування 9 травня мало хто зауважував. Інформаційні повідомлення у ЗМІ були коротенькі і одноманітні. Невеличка група представників лівих сил, ветеранів Другої світової війни, колишніх «кадебістів» і «енкаведистів» приходила з квітами, червоними прапорами на Марсове поле і Пагорб слави, де загалом поховані близько семи тисяч радянських солдат, офіцерів, працівників НКВС. «Вічний вогонь» адміністрація Личаківського цвинтаря не запалювала. Комуністи виголошували свої гасла, заяви, стояли під червоними прапорами і мирно розходились.

Для багатьох львів’ян 9 травня не асоціюється зі святом. Бо у Західній Україні війна не закінчилась 9 травня 1945 року, а почалась наступна хвиля репресій проти українців, була ліквідована Українська греко-католицька церква, нищилось духовенство, українська культура і традиції галичан. Але львів’яни не перешкоджали іншим святкувати День перемоги, радше ігнорували ці заходи і, як правило, 9 травня на Пагорб слави і Марсове поле приходили літні люди.

Однак цього року була просто подивована тим, як багато молоді, людей середнього віку, дітей, а хто цілою родиною, прийшли з квітами і георгіївськими стрічками на Пагорб слави.


Таке востаннє можна було спостерігати у Львові хіба що у радянський час. Могилу радянського розвідника Миколи Кузнецова засипали горою квітів. Мешканці Львова, переважно російськомовні, підкреслено демонстративно несли квіти і чіпляли георгіївські стрічки.

Чи це звикла цікавість людей після торішніх бійок і провокацій на Пагорбі слави? Чи, може реакція на дії місцевих політиків, які останні три роки напередодні 9 травня виголошують численні заяви і звернення, забороняють акції, вказують, хто, де і що має проводити, повідомляють про можливі провокації з боку проросійських сил.

Торішні події у Львові на День перемоги з бійками, лайками, пострілом, забороною людям покласти квіти до могил,зриванням георгіївських стрічок лишень породило бажання у багатьох людей прийти сьогодні з квітами на Пагорб слави і продемонструвати спротив.

А з іншого боку, чи це не є ще й вислідом інформаційної політики держави. Демонстрація на українських телеканалах російських фільмів і програм, розповсюдження так званого «русского мира» робить шалений вплив на суспільство.

Думки, висловлені в розділі «Блоги», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG