Доступність посилання

ТОП новини

Страсбурзький суд відхилив апеляцію ісламського радикала


Європейський суд із прав людини відхилив у середу прохання радикального мусульманського проповідника Абу Катади переглянути справу про можливість його екстрадиції з Великої Британії до Йорданії в вищій інстанції цього суду, Великій палаті.

Таким чином, постановили судді, набуває остаточної чинності попереднє рішення Страсбурзького суду, яке в принципі уможливлює цю екстрадицію за умови, що Йорданія надасть дипломатичні гарантії, що прав Абу Катади буде дотримано і до нього не застосовуватимуть тортури, щоб вибити свідчення проти нього самого.

Це була остання спроба Абу Катади заблокувати свою депортацію.

Велика Британія раніше повідомила, що вже домоглася від Йорданії таких гарантій, і поновила процес екстрадиції Абу Катади до Йорданії, який, як вважають, може протривати ще кілька місяців.

На початку року Європейський суд із прав людини заборонив був цю депортацію на тій підставі, що в Йорданії, де Абу Катаду звинувачують у тероризмі, до нього можуть застосувати тортури, щоб домогтися потрібних визнань. Водночас суд постановив, що депортація буде можлива за наявності згаданих гарантій.

Проповідник уже провів у Великій Британії в ув’язненні понад шість років у процесі розгляду справи про його депортацію і був на якийсь час звільнений під фактичний домашній арешт після рішення Страсбурзького суду.

Британська влада, яка ще в 1990-х надала йому притулок, після терактів у США 2001 року з’ясувала подробиці його діяльності й останніми роками домагається його депортації, заявляючи, що він становить загрозу національній безпеці.

Приблизно 52-річний Абу Катада, відомий також як Омар Махмуд Осман, палестинець із йорданським громадянством, перебуває в переліку осіб, на яких накладені міжнародні санкції Ради безпеки ООН за звинуваченням у зв’язках із терористичною мережею «Аль-Каїда». Як вважають, він був одним із чільних помічників у Європі колишнього провідника «Аль-Каїди» Усами бін Ладена і духовним натхненником цього і ще кількох терористичних угруповань.
XS
SM
MD
LG