Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК хоче змінити виборче законодавство


Запропоновані зміни жодним чином не торкаються політичних моментів закону – ЦВК
Київ – Центральна виборча комісія ініціює внесення змін до закону про вибори народних депутатів. За словами заступника голови ЦВК Андрія Магери, пропозиції не стосуються концептуальних положень закону, а мають лише технічний характер. Проте представники як влади, так і опозиції переконують, що змінювати закон недоцільно.

«Запропоновані зміни жодним чином не торкаються будь-яких політичних моментів закону», – цитує заступника голови ЦВК Андрія Магеру прес-служба Центрвиборчкому. За його словами, на законодавчому рівні необхідно врегулювати питання, зокрема, передвиборної агітації, фінансування виборчого процесу, друкування агітаційних плакатів тощо.

Член ЦВК Михайло Охендовський зазначив, що низка положень закону про вибори містять «певні недоречності та суттєві організаційно-правові прогалини». За його словами, «запропоновані комісією зміни є вкрай необхідними з точки зору належної організації майбутнього виборчого процесу». А їхня одностайна підтримка з боку усіх членів ЦВК стане достатнім доказом їхньої організаційної, а не політичної спрямованості.

Влада й опозиція остерігаються чіпати закон

Натомість заступник голови фракції НУНС Тарас Стецьків вважає, що змінювати виборче законодавство недоречно.

Втручатися у виборчий закон, в який уже втрутився Конституційний суд – це відкривати скриньку Пандори
Тарас Стецьків

«Це дуже ризиковані речі – чіпати закон про вибори. За умови більшості під егідою Партії регіонів будь-яке втручання в закон лише погіршить його. Можу припустити, що дехто керується благими намірами. Але втручатися у виборчий закон, в який уже втрутився Конституційний суд, – це відкривати скриньку Пандори. Я б не чіпав чинний, хоч і вкрай недосконалий, але загалом прийнятний для опозиції закон», – зазначив Тарас Стецьків.

Схожої думки дотримується і заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко:

«У мене особисто питання: а чому вони півроку сиділи й нічого не робили? Безумовно, якщо є слушні зауваження, то ми зробимо все від нас залежне, щоб відповідно відкоригувати. Але ми обіцяли і не збираємося повертатися до закону, щоб не розбалансувати і не приділяти увагу питанням, які не мають суттєвого впливу, але на них можна зробити великий піар проти чинної влади».

Між тим, голова Комітету виборців України Олександр Черненко в коментарі Радіо Свобода висловив припущення, що найбільші порушення виборчого закону можуть відбуватися в мажоритарних округах. Парламентські вибори в Україні мають відбутися наприкінці жовтня цього року.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG