Доступність посилання

ТОП новини

У Києві споруджено «Вівтар націй» із 250 тисяч писанок


Сьогодні у Києві, на Софійській площі, споруджено «Вівтар націй» – унікальну композицію з 250 тисяч писанок, яка є копією фрагменту Гентського вівтаря знаменитих фламандських художників 15 століття братів ван Ейків. Авторка композиції – український дизайнер і митець Оксана Мась. Нинішня презентація у Києві – перша, на якій вівтар представлений просто неба.

Після демонстрації у Києві фрагменти вівтаря будуть встановлені на центральних площах найбільших міст України. Прототип «Вівтаря націй» – проект Мась Post-vs-Proto-Renaissance, представлений авторкою на Венеціанській бієнале у 2011 році.


«Вівтар націй» є 22 метри заввишки й понад 30 метрів завширшки. Дерев’яні писанки для нього розписували в Україні та двадцяти країнах світу. Серед українських виконавців – писанкарі, художники, діти, в тому числі й діти-сироти. Писанки також розписували люди, які відбувають покарання у в’язницях та колоніях.

Повністю «Вівтар націй» має бути закінчено через чотири роки, для нього буде потрібно не менше трьох мільйонів писанок, – повідомила українським ЗМІ Оксана Мась. Вона вважає, що ця композиція є відродженням стародавньої традиції українського писанкарства. «Нині писанка перетворюється на частину сучасного мистецтва України», – вважає Мась.


Гентський вівтар – відомий також як Гентський Агнець Божий – створений у 1430 – 1432 роках. братами Яном та Губертом ван Ейками для сімейної каплиці Йоса Вейдта, впливового мешканця Гента. Вівтар складається з 24 панелей, на яких зображено 258 людських фігур. Європейські мистецтвознавці вважають Гентський вівтар шедевром доби Відродження.
XS
SM
MD
LG