Доступність посилання

ТОП новини

Студенти в Шахтарську виступили проти примусової праці


У Шахтарську, що на Донеччині, у п’ятницю пройшов мітинг студентів. Близько 40 людей, у тому числі й колишні працівники навчального закладу, вийшли на вулицю, щоб розповісти про примусову працю студентів та жахливі умови в гуртожитку.

Скандал у Шахтарську спалахнув після того, як студентка педагогічного училища Тетяна Кочеткова, єдина, яка набралася сміливості, розповіла журналістам про зловживання адміністрації. Йдеться про те, що студентів у часи навчання змушують замість нього прибирати звалища, підмітати трасу Донецьк – Ростов-на-Дону та ще й купувати для цього приладдя за власний кошт.

Після цього дівчині, за її словами, погрожувала адміністрація навчального закладу, намагалася залякати і змусити мовчати. Однак завдяки пильній увазі громадськості студентка продовжує навчання і каже, що зараз всі викладачі стали лагіднішими до неї, й звертаються не інакше, як «Танюшка».

Мітинг же організували через те, що минулої п’ятниці адміністрація знову змусила 10 так званих «добровольців» прибирати: цього разу не трасу, а просто територію навколо корпусу.


Тетяна Кочеткова у коментарі Радіо Свобода пояснила: «В п’ятницю паралельну групу мою змусили прибирати ось цю територію. Добровільно 10 людей треба було. Ось вони й прибирали. Нас же змушували копати. Змушували прибирати після пар, замість пар. Прибирали корпуси й копали на спеці, на сонці. Прибирали з восьмої до четвертої. Це абсолютно дурна робота. Я, в принципі, прибираю мовчки. Але дівчатка, мої одногрупниці, та й не тільки, всі скаржаться і плачуть буквально. Їм це настільки набридло. Ініціатива моя, але більше навіть студентки хотіли, але до кінця все ж таки не пішли».

Дівчина також висловила обурення від себе та її подруг щодо жахливих умов проживання в гуртожитку, за який вони сплачують по 120 гривень на місяць.

Однак шахтарські студентки дуже бояться щось казати, тому на мітингу з училища була лише Тетяна. Її підтримати приїхали кияни та донеччани. Всіх студентів педучилища відпустили з останньої пари, але деяких, за словами студентки, попередили, щоб ті в жодному разі на мітинг не йшли.

Адміністрація все відкидає

Директор училища Наталя Землянська заявила, що не бачить у подібній роботі студентів нічого поганого. Вона заперечує, що дівчині погрожували, й зазначає, що роботи велися добровільно, а жахливі умови гуртожитку пояснює браком коштів.

«Таня відмовилася брати участь у суботнику, це її право, її громадянська позиція – я її оцінювати не буду. Жодних репресій, претензій до неї немає і не буде. Непогано було б, якщо б було більше грошей у держави, якщо б були кращі дороги, якщо б була краща матеріальна база у закладу. Щоб наші студенти менше працювали, але маємо те, що маємо. Є така дефініція, як трудове виховання. Якщо вони не хочуть, то ми не наполягаємо, але повірте – дуже дивно: наші колеги, майбутні вчителі, відмовляються прибирати», – зазначила Наталя Землянська.

За деякими даними, інформацією про примусову працю студентів зайнялася прокуратура. Адже змушуючи студентів підмітати трасу, адміністрація наражала їхнє життя на небезпеку.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG