Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2018, Київ 20:18

Опозиція в Сербії вже не буде бойкотувати вибори


У Сербії лідер опозиційної правої націоналістичної Сербської прогресивної партії Томислав Николич заявив у неділю, що візьме участь у другому турі президентських виборів наступної неділі, до якого він вийшов разом із попереднім президентом, лідером центристської прозахідної Демократичної партії Борисом Тадичем.

У суботу він заявляв, що бойкотуватиме ці вибори.

Напередодні Николич стверджував, що влада сфальсифікувала результати парламентських і першого кола президентських виборів минулої неділі, підробивши півмільйона голосів на свою користь.

Влада Сербії тоді ж відкинула ці звинувачення.

За результатами парламентських виборів, партія Николича здобула найбільше місць, але владну коаліцію формуватимуть досі владна партія Тадича, а також ліва націоналістична Соціалістична партія Сербії, яку створив у 1990-му з колишньої югославської компартії Слободан Милошевич.

У першому колі президентських виборів Николич більш як на 1 відсоток відстав від Тадича, який за місяць до виборів подав у відставку з посади голови держави, щоб уможливити одночасні вибори парламенту і президента.

Николич свого часу належав до ультранаціоналістичної Сербської радикальної партії, але створив власну, щоб представити себе як відносно проєвропейського поміркованого консерватора, хоча його часто називають популістом.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG