Доступність посилання

ТОП новини

Обама вітає нову передачу відповідальності за безпеку афганській владі


Президент США Барак Обама вважає, що передача відповідальності за безпеку в черговій частині Афганістану від Міжнародних сил сприяння безпеці афганським силовим структурам є «важливим кроком вперед» у досягненні цілей в Афганістані.

Третій етап передачі відповідальності за безпеку в країні, про початок якого було оголошено в Кабулі в неділю, буде стосуватися ще понад 120 районів Афганістану. Після його завершення під контролем афганських сил будуть райони в усіх 34 провінціях, зокрема, центри всіх провінцій, а деякі з провінцій повністю. На цілком підконтрольній владі Афганістану території житиме понад три чверті населення країни. Третій етап передачі відповідальності протриває 12–18 місяців.

У неділю, коли надійшло повідомлення, в Кабулі пострілом було вбито головного переговірника у справі налагодження діалогу з талібами Арсалу Рахмані.

Рахмані у вісімдесяті роки сам був польовим командиром і воював проти радянських військ в Афганістані, а потім очолював різні відомства в уряді талібів.

Рахмані був одним із чотирьох колишніх високопоставлених талібів, що пішли на примирення з нинішнім афганським урядом.

Талібан відкидає свою причетність до цього вбивства.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG