Доступність посилання

ТОП новини

Саміт СНД – перший після путінської інавгурації


Москва – 15 травня у Москві відбудеться неформальний саміт СНД. Його проведуть за тиждень після офіційного вступу на посаду президента Росії Володимира Путіна. Тобто неформальна зустріч лідерів Співдружності стане першою значною зовнішньополітичною подією для нового-старого господаря Кремля.

Неформальний саміт може бути важливим через ще одну деталь: на нього збираються всі президенти країн Співдружності. Прибуде в Москву навіть президент Туркменістану Ґурбанґули Бердімухамедов, який зазвичай дуже стримано ставиться до подій в рамках СНД. Практично всі лідери знайомі один з одним. Виняток становить лише новий президент Молдови Ніколає Тімофті.

Заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін впевнений, що неформальний статус дає можливість зрозуміти – яким буде при Путіні політичний вектор щодо країн СНД.

Нюанси в політиці зміняться

Певні нюанси в політиці зміняться, в тому числі стосовно країн СНД
Володимир Жарихін
«Мені здається, що на цьому неформальному саміті будуть звірені годинники між керівниками країн СНД у зв'язку зі зміною президента Російської Федерації, у зв'язку з тим, що певною мірою буде відкоригована політика. Звичайно, наші колишній і нинішній президенти – вони однодумці, але вони не ідентичні. Тому певні нюанси в політиці зміняться, в тому числі стосовно країн СНД. Я думаю, що обговоренню цих змін і буде присвячений цей неформальний саміт», – каже Володимир Жарихін.

Політолог, колишній депутат Держдуми від провладної партії «Єдина Росія» і довірена особа Путіна на останніх виборах, Сергій Марков упевнений, що велику увагу на саміті приділять економіці. На думку Маркова, слід чекати продовжень зусиль з інтеграції в рамках єдиного економічного простору на території країн колишнього СРСР.

Величезна кількість часу була згаяна. Втрачено було 20 років у тому, що стосується інтеграції
Сергій Марков
«Ми прекрасно розуміємо, що величезна кількість часу була згаяна. Втрачено було 20 років у тому, що стосується інтеграції. Втратили це ми і з власної дурості, і з об'єктивних причин – важкий період трансформації. І по злій волі теж. Є країни і люди конкретні, які заважають нам інтегруватися, які примудряються сказати, що всім вигідно інтегруватися тільки ми такі одні виродки, нам інтегруватися тут невигідно», – стверджує Сергій Марков.

Експерти звертають увагу на те, що нинішній неформальний саміт відбуватиметься на тлі активізації руху протесту в Росії і, зокрема, в Москві.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG