Доступність посилання

ТОП новини

«Є лише одна українська ідея – припинити купувати російський газ» – Одарич


Черкаси – Сьогодні міський голова Черкас Сергій Одарич підписав «Угоду мерів», яка об’єднує європейські муніципалітети задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Черкаси стали 26-м українським містом, яке долучилося до такої європейської ініціативи.

Презентуючи проект системного енергоменеджменту міста, Сергій Одарич розповів про плани відмовитися від використання природного газу для отримання тепла в оселях черкасців.

Натомість альтернативними і відновлюваними джерелами енергії можуть стати вугілля та «енергетична» деревина. Оскільки, за словами черкаського мера, «на сьогодні є лише одна українська ідея – припинити купувати російський газ».
Справжній патріот – це та людина, яка утеплила свою хату і зменшила використання газу
Сергій Одарич

«Справжній патріот – це та людина, яка утеплила свою хату і зменшила використання газу. Ось у цьому, на мою думку, сьогодні і полягає український патріотизм і на цьому варто будувати українську ідею», – зазначив очільник Черкас.

Окрім того, Сергій Одарич запропонував першому віце-прем’єру України Валерію Хорошковському, який приїхав до Черкас, «припинити стримувати тарифи».
Тарифи мають бути рентабельними, але при цьому держава має перейти до персональної фінансової допомоги
Сергій Одарич

«Тарифи повинні бути об’єктивними і високими. Для того, щоб стимулювати зменшення використання енергоносіїв. До тих пір, поки ми будемо за рахунок державного бюджету чи міських бюджетів дотувати тарифи, доти у споживача не буде ніякого бажання зменшувати використання газу. Тому, я вважаю, що тарифи мають бути рентабельними, але при цьому держава має перейти до персональної фінансової допомоги тим громадянам, які не зможуть самостійно обслуговувати ці тарифи», – сказав Сергій Одарич.

Зменшити викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20 відсотків

Натомість перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський зазначив, що сьогодні міський голова Черкас Сергій Одарич проголосив «нормальну економічну формулу, коли витрати повинні покриватися реальними цифрами». Водночас, у цьому питанні є ще й інша, соціальна складова, зазначив віце-прем’єр. Відтак, за його словами, зараз мова про підвищення тарифів не йде.
Уряд спочатку знайде модель соціальної адресної допомоги
Валерій Хорошковський

«Уряд спочатку знайде модель соціальної адресної допомоги, і тільки після того зможе говорити про поступове підвищення тарифів», – сказав Валерій Хорошковський.

Європейська ініціатива «Угода мерів» виникла у 2008 році. Міста-учасники такої угоди беруть на себе добровільні зобов’язання, шляхом запровадження енергоощадних заходів та використання поновлюваних джерел енергії, зменшити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20 відсотків.

Документ про приєднання до «Угоди мерів» міський голова Черкас Сергій Одарич підписав під час конференції «Впровадження Угоди мерів як шлях до енергетичної безпеки України». На відкриття заходу приїхали: перший віце-прем’єр України Валерій Хорошковський, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування й ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога, голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG