Доступність посилання

ТОП новини

Під Луцьком знайшли шістсотлітній скарб


У селі Полонка неподалік Луцька археологи знайшли рідкісний скарб – 29 срібних чеських грошей, викарбуваних наприкінці XIV – на початку XV століття чеськими королями Вацлавом IV та Карлом І, повідомляє сьогодні кореспондентка Радіо Свобода.

Науковці їх розкопали у землянці на місці багатошарового поселення на березі річки. Директор державного підприємства «Волинські старожитності» Олексій Златогорський каже, такий скарб за десять років роботи на розкопках бачить уперше.

Археолог пояснив: «празькі гроші» були тогочасною валютою. За один такий гріш вагою 3,96 грама можна було купити корову.

Але науковцям дісталися лише залишки скарбу, бо на території давньоруського поселення вже попрацювали «чорні археологи».

Прес-секретар «Волинських старожитностей» Віктор Булига пояснив: така знахідка не йшла до рук волинських археологів тридцять років, відколи професор Михайло Кучинко знайшов у Городищі під Луцьком срібні давньоруські гривни, браслети та намистини.

Археологи припускають, що монети могли заховати від нападу татар або ж під час так званої луцької війни 1431 року, коли війська польського короля Ягайла облягли Луцьк, який обороняли прихильники князя Свидригайла. Поляки так і не змогли тоді взяти місто.

Окрім коштовної знахідки, дослідники знайшли у розкопі два срібні динарії польського короля Сигізмунда ІІ Августа та срібний гріш останнього великого магістра Тевтонського ордену Альбрехта Гогенцоллерна. В інших шарах знайдені кераміка давньоруських часів, уламок середньовічної свинцевої пломби, залізне кресало.

Розкопки в Полонці тривають, адже для істориків не меншим скарбом є віднайдені тут зразки культури пізнього палеоліту, епохи бронзи, раннього заліза, римського часу, давньоруського періоду та середньовіччя.
XS
SM
MD
LG