Доступність посилання

ТОП новини

Пригоди американського трактора у Росії


Нью-Йорк – Американська компанія John Deere, відома світові своїми сільськогосподарськими машинами, спорудила у Росії новий завод у містечку Домодєдово під Москвою. Підприємство це незвичайне: воно призначене для складання тракторів і комбайнів, уже вироблених у Сполучених Штатах. Компанія пішла на такий крок, щоб уникнути неймовірно високого мита на імпортовані машини й механізми.

За обсягом економіки Росія посідає 10 місце у світі, але як торговельний партнер Сполучених Штатів вона розташувалася десь посеред четвертої десятки. Америка прагне продавати Росії промислові товари, але на заваді стає непропорційно велике російське ввізне мито.

Прагнучи уникнути цього, компанія John Deere вирішила збудувати свій завод на місці з тим, щоб там удруге збирати свої готові машини. Уникнувши таким чином одного лиха, фірма, одначе, наразилася на інше: на російську бюрократію, з її хабарництвом і неповороткістю. Дейвід Ларсон, генеральний директор російського відділення фірми, на власному досвіді пізнав якості російської бюрокраіїі.

«Нам довелося пройти крізь понад 240 сертифікацій та інспекційних перевірок для того, щоб збудувати цей завод» , – сказав вн.

Нині компанію звинувачують у хабарах російським бюрократам. Розслідування започаткувала урядова коміся у Вашингтоні, яка вбачає порушення Закону про корупційну практику за кордонами США. Компанія John Deere стверджує, що допомагає слідству і впевнена, що нічого протизаконного в її діях не виявлять.

90 робітників збирають вже одного разу зібране й розібране

Між тим, на підмосковному заводі працює 90 робітників, які збирають вже одного разу зібране й розібране, розповідає Девід Ларсон.

«Ми будуємо трактор у місті Вотерлу, штат Айова, виготовляємо усе: ходову частину, двигун і корпус трактора, випробуємо, а потім розбираємо й запаковуємо до контейнерів для транспортування морем. Потім ми його знову збираємо вже тут, у Росії, знову випробуємо й відправляємо на російський ринок», – зазначив Девід Ларсон.

Генеральний директор додає, що оскільки всі трактори й комбайни John Deere споряджено навігаторами супутникового зв’язку, це може допомогти водієві на сільських грунтових шляхах Росії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG