Доступність посилання

ТОП новини

Українське кіно їде в Канни


Київ – Українське кіно представлять на Каннському міжнародному кінофестивалі цього року. Жоден український фільм не увійшов до основної конкурсної програми, однак павільйон все одно працюватиме, запевняють кінематографісти.

Цього року вже вп’яте Держагентство з питань кіно створить павільйон, щоб просувати українське кіно. На фестивалі основний акцент зроблять на трьох роботах: стрічці Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», кіноальманаху «У кожного свій Чехов» та фільмі «Чемпіони із підворіття». Українській прем’єрі «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» приділять особливу увагу, стрічку просуватимуть не як звичайне фестивальне кіно, зазначає продюсер фільму Володимир Філіппов.

«Це український мейнстірм, який ми вирішили просувати не за допомогою фестивального показу, а на кіноринку, – каже він. – У зв’язку з вибраною стратегією на Кан нському міжнародному кіноринку 23 травня ми будемо показувати фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», щоб просунути його як бізнес проект на міжнародний ринок».

Україна разом з Росією та Францією створює фентезі

Кіноальманах «У кожного свій Чехов» – це збірка короткометражних фільмів за мотивами оповідань письменника Антона Чехова. Фільм створений в Одесі, чеховська тематика дуже часто зустрічається у роботах одеситів, однак ця стрічка по-своєму унікальна: в екранізації висвітлені й перенесені в сучасність саме ті проблеми, про які писав Чехов ще 100 років тому.

«Окрім цього, ми хочемо представити наш новий унікальний проект – фентезі детектив, фентезі екшн. Це буде тристороння ко-продукція України, Росії та Франції. Вже підтвердили свою участь українські та російські актори, чекаємо підтвердження від французів. Назва проекту «Колесо фортуни: сага про злидні». Історія про початок 20 століття, у якій фігурують власне українські міфічні персонажі».

Третій фільм – режисера Ахтема Сеітаблаєва «Чемпіони з підворіття»– розповідає про реальну історію. Українська збірна безхатченків у 2009 році взяла участь у всесвітньому чемпіонаті серед собі подібних і стали чемпіонами. Це історія, перш за все, про те, як люди знаходять сили повернути віру в себе.

На створення та роботу українського павільйону в Каннах виділили 500 тисяч гривень з бюджету. Павільйон працюватиме з 16-го по 26 травня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG