Доступність посилання

ТОП новини

Одеса: прокуратура звинувачує міліцію


Одеса – Вже за кілька тижнів прокуратура Одеської області має спрямувати до суду кримінальну справу, порушену проти посадовців МВС. Йдеться про міліціонерів, чиї хибні дії при організації затримання особливо небезпечних злочинців вартували життя двом правоохоронцям. Мова про трагедію, що розігралася наприкінці вересня минулого року на посту ДАІ біля села Кошари, неподалік Одеси.

Затримати бандитів на чолі із чеченським кілером Асланом Дикаєвим міліції не вдалося, при цьому під час сутички загинули два міліціонери – 21-річний боєць спецпідрозділу «Беркут» Віктор Кожеко і 40-річний працівник ДАІ Олександр Розмаріца. Ще чотири міліціонери були поранені. Тоді міліцейське керівництво все списувало на ефект несподіванки. Нині прокуратура дає іншу оцінку тим подіям, каже заступник прокурора Одеської області Геннадій Дем’яненко

«Якщо є інформація про те, що їде три кілери – то має бути проведена спеціальна операція – її порядок регламентується відповідними наказами МВС України. Так ось, у цій операції було порушено все, що тільки можна. І ось ці порушення – вони перебувають у прямому причинному зв’язку з тим, що трапилося», – каже Геннадій Дем’яненко.

Кримінальна справа, як повідомляють у прокуратурі, порушена і стосовно керівників Міністерства внутрішніх справ, і стосовно колишніх очільників управління МВС в Одеській області. Її провадження ускладнює те, що деякі обставини провальної спецоперації перебувають під грифом секретно.

Недбалість чи корупція?

Недолугі дії правоохоронців призводили навіть до появи версій, що Дикаєв нібито міг співробітничати із українськими силовиками. Тим то, мовляв, спочатку його не дуже поспішали ловити, а коли дійшла справа до розв’язки, то подбали, щоб кілера в полон ніхто не брав. Геннадій Дем’яненко каже, що прокуратура не має доказів на користь такої версії.

«У нас немає таких даних, я не можу про це сказати, що він співробітничав не співробітничав – таких даних в матеріалах справи на теперішній час немає», – зазначає Геннадій Дем’яненко.

Невдовзі після кошарської трагедії бандитів знищили. Для цього у курортній зоні Одеси провели мало не військову операцію із використанням гранатометів та стрілецької зброї.

Відразу по тому в інтернеті з’явилося аматорське відео про загибель Аслана Дикаєва. Із запису нібито випливає, що кілера застрелили, незважаючи на те, що він був готовий здатися. Але наразі ці обставини у коло зору прокуратури не потрапили. Кримінальна справа, за словами Геннадія Дем’яненка, стосується лише епізоду невдалого затримання на трасі.

«Вона ніяким чином не відноситься до тих обставин, про які ви сказали – про відео і тому подібне – і в рамках цієї справи це відео ніяким чином не вивчається і не має значення».

Відтак навіть після судових розглядів, чий початок анонсовано на кінець травня, історія із затриманням банди Дикаєва, схоже, так і не позбудеться всіх своїх білих плям.

Покарають стрілочників?

Не стане цей суд й ефективною профілактикою майбутніх міліцейських провалів, вважає колишній заступник глави МВС, народний депутат Геннадій
Сьогодні у нас головне щоб ти був членом Партії регіонів і симпатиком даної партії. Люди, які ані дня не працювали в міліції, керують обласними управліннями, відділами, є заступниками міністра
Геннадій Москаль
Москаль. Корінь бо зла він вбачає у низькому професіоналізмі кадрів, призначених, переважно, за критерієм лояльності:

«Сьогодні у нас головне щоб ти був членом Партії регіонів і симпатиком даної партії. Сьогодні люди, які ані дня не працювали в міліції, керують обласними управліннями, відділами, є заступниками міністра. Це є абсолютно неприпустимо, тому, що воно приводить до таких трагічних наслідків, які ми бачили під час затримання банди Дикаєва. Якщо нема професійного рівня підготовки, ніякі вироки судів не зарадять. А ті, проти кого там порушили справу – то є просто стрілочники», – стверджує Геннадій Москаль.

Навіть налякані можливим судовим переслідуванням за недбалість, нинішні міліцейські кадри, на думку Геннадія Москаля, не зможуть істотно поліпшити свою роботу – просто забракне професійної підготовки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG