Доступність посилання

ТОП новини

У Росспоживнагляду є претензії до якості сиру від двох українських виробників


Експертиза Росспоживнагляду виявила деякі порушення у зразках сиру з двох українських заводів, які було представлено на лабораторний контроль, повідомив керівник відомства, головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко.

За його словами, завершено лабораторні дослідження зразків партій сиру, представлених двома українськими виробниками – ТОВ «Гадячсир» та ПП КФ «Прометей» філії «Менська».

«На жаль, до зазначених партій є претензії – не до безпеки, а до якісних показників. Наразі завершується остаточне оформлення експертизи. Доручено протягом дня видати заявникам результати досліджень цих партій. Інші зразки перебувають у роботі», – сказав Онищенко.

Раніше Росспоживнагляд заявив, що може дозволити після лабораторного контролю поставки сиру до Росії із чотирьох українських заводів – ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод», ПП КФ «Прометей» філії «Менська» і «Дубномолоко».

26 квітня Онищенко заявив, що постачання українського сиру на російський ринок не відновлено з вини України. «Досі українська сторона не виконала домовленостей і умов, за яких Росія мала дозволити ввезення – не надано на лабораторних досліджень партії (сиру), які підуть до нас. Вони нічого не надали, хоча це було основною умовою пропуску на територію Російської Федерації», – заявив керівник Росспоживнагляду.

17 квітня в Москві Онищенко провів переговори з главою Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Петром Порошенком, було вирішено зняти ембарго на постачання сиру з трьох українських підприємств. Після зустрічі з Петром Порошенком Онищенко сказав журналістам, що український сир повернеться на ринок Росії, якщо російська сторона не матиме претензій.

Росія в лютому заборонила ввезення на свою територію і реалізацію на ній сирів загалом семи українських виробників, звинувативши їх у використанні рослинних компонентів, зокрема, пальмової олії. Українська сторона заперечила це. Після перевірок цих підприємств Росспоживнагляд уже не згадував про рослинні жири, але почав звинувачувати українські підприємства в інших порушеннях російських технічних норм, таких, як російські вимоги до форми, розмірів, маси тощо, і висунув вимогу усунути ці порушення.
XS
SM
MD
LG