Доступність посилання

ТОП новини

Рада відмовилася відновити права осіб, депортованих за національною ознакою


Верховна Рада відмовилася ухвалити закон «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». За ухвалення проекту документа в першому читанні проголосували лише 177 народних депутатів з 421, зареєстрованого в сесійній залі.

Це були 7 депутатів з фракції Партії регіонів, 97 – від «БЮТ-Батьківщини», 47 – «НУ-НС», 20 – Народної партії, 2 – групи «Реформи заради майбутнього», 4 позафракційні депутати. Фракція КПУ взагалі не дала жодного голосу. Депутат з фракції КПУ Петро Цибенко заявив, що якщо провести ретельний аналіз, то депортація була вимушеним кроком.

Законопроект, розроблений депутатом з фракції НУ-НС Мустафою Джемілєвим, передбачав, що Україна визнає депортації народів, національних меншин та осіб з місць постійного проживання на підставі рішень, прийнятих органами державної влади колишнього СРСР, як незаконні та злочинні акти, здійснені проти них.

Передбачалося, що держава гарантуватиме громадянам України із числа депортованих осіб, які повернулися в місця їхнього постійного проживання на момент депортації, права згідно з Конституцією України та створення умов для облаштування, забезпечення землею, житлом, працевлаштування, збереження і розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності.

Парламент ухвалив рішення направити цей проект документа на повторне перше читання і вирішив його розглянути наступного пленарного тижня. За це проголосували 366 народних депутатів з 421, зареєстрованого в сесійній залі.
XS
SM
MD
LG