Доступність посилання

ТОП новини

Російська опозиція призначила «асамблею» на станції «Барикадна»


Учасник акції «ОкупайАбай»
Прага – Учасників «народного гуляння» за чесні вибори та проти інавгурації Володимира Путіна під назвою «ОкупайАбай» поліція у середу вранці вигнала з Чистопрудненського бульвару Москви від пам’ятника казахському поету Абаю Кунанбаєву, затримавши при цьому понад 20 осіб. Тепер учасники цього руху російської опозиції перемістилися на станцію метро «Барикадна» і призначили на вечір «асамблею», де ухвалять рішення про подальші дії. Табір опозиції «ОкупайАбай» стихійно виник у ніч із 7 на 8 травня, спочатку біля пам’ятника героям Плєвни, а потім ЗМОП змусив його переміститися на Чисті пруди і ось у середу – на «Барикадну».

Вдень поліція випустила 23-х заарештованих із табору «ОкупайАбай» на Чистих прудах нібито без висунення якихось звинувачень. Але пізніше у Twitter з’явилися повідомлення, що у декого із затриманих забрали паспорти і вручили повістки до військкоматів.

Опівдні у сквері біля метро «Барикадна» в російській столиці зібралося вже до ста осіб. Сюди ж влада підігнала два поліцейських автобуси. Прийшли сюди також народний депутат Ілля Пономарьов, лідер «Солідарності» Ілля Яшин. Активісти руху «ОкупайАбай» бояться розгортати свої килимки у сквері, бо поліція попереджає, що не допустить «лежанок», як це було на Чистих прудах. По обіді біля «Барикадної» з’явився і поліцейський автозак.

Учасники протесту сидять поки що на бордюрах, спілкуються з перехожими та інформують, чому вони проти інавгурації Путіна та як будуть протестувати і виступати за чесні вибори надалі.

Опозиція сподівається, що з часом силова машина Росії дасть слабину

Політолог Дмитро Орешкін вважає, що табір опозиції зміг протриматися понад тиждень на Чистопрудненському бульварі тому, що «влада сумнівається і не знає, як себе вести». Політолог також наголосив, що розгін табору «ОкупайАбай» почався «підло», у середу рано-вранці, бо влада боїться розголосу силових акцій. Влада має на меті, як каже політолог, «розігнати колективний протест, а далі по одинці всіх мухобійкою перебити».
Важливо, що у людей наростає зневага до цієї державної машини, яка фальсифікує вибори, фальсифікує суди, принижує громадян, обманює їх
Дмитро Орешкін

«Впевнений, що через 3-5 років і нинішня силова машина дасть слабину. Майже не має значення яких форм набувають протести. Важливо, що у людей наростає зневага до цієї державної машини, яка фальсифікує вибори, фальсифікує суди, принижує громадян, обманює їх, проводить логіку інформаційної війни і прямо каже, що на війні, як на війні», – зауважив Дмитро Орешкін в інтерв’ю Радіо Свобода.

Перед розгоном табору опозиції «ОкупайАбай» на Чистих прудах з протестувальниками спілкувалися мер Москви Сергій Собянін, депутати від влади, політолог Сергій Марков, які вмовляли учасників перебазуватися до парку імені Горького. Увечері на «асамблеї» опозиції біля метро «Барикадна» мають вирішити, як діяти далі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG