Доступність посилання

ТОП новини

Затягуванням паска кризи в ЄС не подолати – форум у Польщі


Варшава – Політика зменшення витрат не гарантує об’єднаній Європі виходу з економічної кризи. Для того, щоб ЄС зберігся й міг конкурувати з головними гравцями на глобальному ринку, він мусить брати приклад зі США, Китаю та Японії, тобто зробити ставку на розвиток та інноваційність економіки. Ця думка була лейтмотивом у дискусіях учасників Європейського економічного форуму, що відбувся у польському місті Катовіце.

Три дні тривав Європейський економічний конгрес у Катовіце. У роботі форуму взяли участь 6 тисяч бізнесменів, політиків і науковців, а також керівники польської держави. Учасники конгресу дискутували про найважливіші виклики, що стоять перед європейською економікою в період економічної кризи.

Під час форуму відбулося понад 100 дискусій, присвячених, зокрема, внутрішній ситуації в ЄС, а також питанням енергопостачання, спільної європейської валюти, стосункам європейських держав із Китаєм.

ЄС врятує союз бізнесу й науки?
Cьогодні не вдасться обійтися одними тільки регуляціями. Нам потрібен добрий бюджет на наступні 7 років
Єжи Бузек

Про завдання форуму говорив Єжи Бузек, ініціатор конгресу в Катовіце, екс-голова Європейського парламенту. Зокрема він зазначив: «Перед нашим конгресом стоїть велике завдання: ми хочемо запитати, яким чином те, що вдавалося Польщі впродовж останніх трьох-чотирьох, а навіть 20 років, тобто сміливе реформування країни, як цей досвід передати Європі? Чого найбільше бракує Європі? Чому ми не можемо розпочати великі структурні реформи? Очевидним є те, що сьогодні не вдасться обійтися одними тільки регуляціями. Нам потрібен добрий бюджет на наступні 7 років – на 2014–2020 роки. Це ключова тема нашого конгресу».

Бузек також висловив переконання, що країни ЄС мусять переглянути свою політику у сфері інноваційності економіки. За його словами, конкурентноздатність економіки та її інноваційність – це сплетіння двох чинників: діяльності підприємців і діяльності науковців. Тобто, поєднання зусиль фірм та університетів. У цьому Європа слабша від Америки й Китаю, каже Бузек. Він наголосив, що Японія на наукові дослідження призначає понад 3 відсотки свого валового національного продукту, а в ЄС такий високий показник є тільки у двох скандинавських країнах.

Думки Єжи Бузека розвинула польський міністр науки та вищої школи Барбара Кудрицька. Вона розповіла, що в ЄС розпочинається реалізація проекту «Горизонт 2020», що спрямований на підвищення інноваційності та конкурентоздатності європейської економіки. На реалізацію цього проекту Європейська комісія виділила 80 мільярдів євро. Ці гроші, каже міністр, будуть використані на наукові дослідження.

Попереду політичні баталії на найвищих рівнях – Коморовський

У тому, що без підвищення конкурентоздатності європейської економіки європейський проект приречений на занепад, переконаний і президент Польщі Броніслав Коморовський.
Європа не має часу на помилки. Без економічного зростання Європа занепадатиме
Броніслав Коморовський

«Європа не має часу на помилки й на те, щоб жити в світі неправильних уявлень про начебто нормальну ситуацію. Без економічного зростання Європа занепадатиме. Цей процес занепаду може тривати довго, та це не дає шансу на майбутнє. Сьогодні економічне зростання залежить від масштабів рішень та сміливості», – зазначив президент Польщі.

Він повідомив, що невдовзі відбудеться спеціальний європейський саміт, присвячений питанням економічного зростання та працевлаштування. Слід очікувати бурхливої дискусії, зауважив польський президент. За словами Броніслава Коморовського, канцлер Німеччини Анґела Меркель відстоюватиме політику фіскальної дисципліни та структурних реформ, натомість новообраний президент Франції Франсуа Олланд виступатиме проти політики затягування паска. Париж робитиме ставку, каже Коморовський, на механізми, які сприятимуть економічному зростанню.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG